Σόλσκιερ: «Θα μπορούσα να κάνω αλλαγή όλους τους παίκτες»

Ο Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα (3-3) της  Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Εμφανίστηκε θυμωμένος και ήθελε να τους κάνει όλους αλλαγή.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Ήμουν θυμωμένος, απογοητευμένος, έπρεπε να τους ξυπνήσω, έπρεπε κάτι να κάνω. Θα μπορούσα να κάνω αλλαγή όλους τους παίκτες στο ημίχρονο, εκτός από τον τερματοφύλακα. Δεν ήταν ζήτημα τακτικής. Ήταν θέμα πάθους στο πρώτο ημίχρονο, διεκδίκησης της μπάλας, τάκλιν, επικράτηση στις μονομαχίες. Μερικές φορές οι τακτικές πετιούνται από το παράθυρο. Πρέπει να κερδίσεις το δικαίωμα για να πάρεις τη νίκη και εμείς δεν είχαμε κανένα δικαίωμα να κερδίσουμε μετά από 70 λεπτά. Ήμασταν πολύ μακριά από το να θεωρηθούμε ομάδα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Δεν αμφισβητώ ότι ήθελαν να κερδίσουν. Μερικές φορές δεν ξέρεις πώς να επικρατήσεις σε μία μονομαχία. Μάθανε πολλά σήμερα (σ.σ. χθες) οι παίκτες, απέβαλλαν το φόβο τους, έπαιξαν με πίστη και αυτοπεποίθηση και έδωσαν μία σπουδαία απάντηση. Αν και το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα ήταν αρνητικό, το τέλος έδειξε ότι οι παίκτες έχουν χαρακτήρα».