Σόλσκιερ: «Το σκορ θα έπρεπε να ήταν 12-4!»

Σύμφωνα με τον Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ η νίκη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επί της Λιντς θα μπορούσε να έχει πάρει ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις.

Πολύ ευχαριστημένος με την απόδοση της ομάδας του, στην εύκολη επικράτηση απέναντι στη Λιντς, ήταν ο προπονητής της των «κόκκινων διάβολων» Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Ήταν φανταστικό. Από το πρώτο λεπτό είχαμε ένα σχέδιο να τρέξουμε στον χώρο αφού τους αφήναμε να πάρουν μέτρα. Φυσικά ο Σκοτ πέτυχε δύο γκολ στα τρία πρώτα λεπτά, κάτι που είναι μία εκπληκτική αρχή στο παιχνίδι. Βρήκαμε έναν τρόπο να ξεκινήσουμε.

Φανταστείτε, αν είχε 75.000 θεατές εδώ, θα είχε μείνει στην ιστορία ως μια από τις καλύτερες εμφανίσεις της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εναντίον της Λιντς εδώ στο σπίτι μας», ανέφερε αρχικά. Και συνέχισε:

«Είμαστε το ένα τρίτο της σεζόν, ούτε καν στο μισό της. Έτσι η θέση στο πρωτάθλημα δεν είναι κάτι που θα εξετάσουμε. Εξετάζουμε τη βελτίωση της ομάδας, εξετάζουμε τη βελτίωση της φυσικής κατάστασης, γιατί γνωρίζαμε ότι θα μείνουμε πίσω στο γυμναστήριο και νομίζω ότι φάνηκε στα πρώτα παιχνίδια.

Θα μπορούσε ή θα έπρεπε να ήταν 12-4! Ήταν αυτός ο τύπος παιχνιδιού. Ξέρεις ότι θα είναι ξέφρενο, διστακτικό εναντίον της Λιντς. Ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα, 5-0 νίκη ή 5-0 ήττα ή 0-0, έχουν μια συγκεκριμένη στάση και στιλ που σε κάνουν να δουλεύεις και πρέπει να συγκεντρώνεσαι κάθε λεπτό».