Σώθηκε στις καθυστερήσεις η Ζενίτ

Ζωντανή στις καθυστερήσεις βγήκε η Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης που ήρθε ισόπαλη με την Κράσνονταρ με σκορ 1-1, παρέμεινε αήττητη και έφτασε τους 10 βαθμούς φιγουράροντας στην πρώτη θέση του ρωσικού πρωταθλήματος.

Η Ζενίτ ήταν εκείνη που είχε το πάνω χέρι σε όλο το παιχνίδι ωστόσο στο 80’ ο Ντάγκλας Σάντος χάρισε το γκολ στους φιλοξενούμενους, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και έγραψε το 0-1.

Μετά το γκολ οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς και στις καθυστερήσεις (90’+1’) ο Τζιούμπα ισοφάρισε για το 1-1 με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η Κράσνονταρ αν και έβαλε δύσκολα στην ομάδα της Αγίας Πετρούπολης τελικά παρέμεινε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 7 βαθμούς.

Σκόρερ: 80’ Σάντος (αυτ), 90’+1’ Τζιούμπα

Ζενίτ: Λούνεφ – Ζερκοφ, Ιβάνοβιτς, Ρακίτσκι, Σάντος – Σουτόρμιν, Οζντόεφ, Μπάριος, Ντριούσι – Τζιουμπα – Αζμούν

Κράσνονταρ: Σαφόνοφ – Ραμίρες, Σάχιτς, Μαρτίνοβιτς, Στότσκι – Καμπόλοφ, Όλσον – Βάντερσον, Άρι, Ναμλί,Καμπελά