Στη Ρέιντζερς το Old Firm

H Ρέιντζερς ήταν η νικήτρια με 2-0 επί της Σέλτικ στο Ιμπροξ Παρκ, για την 37η αγωνιστική της Σκωτίας.

Χωρίς βαθμολογίκό ενδιαφέρον, αλλά καθαρά για το γόητρο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να επικρατήσουν των πρωταθλητών και έσπασε ένα αήττητο σερί της Σέλτικ 20 αγώνων.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ταβερνιέρ με απευθείας εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση, ενώ το δεύτερο τέρμα πέτυχε ο Άρφιλντ , πιάνοντας την αντίπαλη άμυνα στον ύπνο.

Οι Κέλτες βρίσκονται στην πρώτη θέση και έχουν εξασφαλήσει ήδη το πρωτάθλημα έχοντας 84 β., ενώ η Ρέιντζερ είναι δεύτερη με 78β.