Στην ισοπαλία έμεινε το Αμβούργο, κέρδισε στη παράταση η Κολωνία

Στα πλαίσια του πρώτου γύρου του κυπέλλου Γερμανίας οι Αμβούργο και Κολωνία έμειναν ισόπαλες με τις αντιπάλους τους ,Τσέμνιτσερ και Βέχεν αντίστοιχα.Η Ντούισμπουργκ κέρδισε 2-0 τη Γρόιτερ Φίρτ.

Τσέμνιτσερ – Αμβούργο 2-2:

Στο 57′ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλντι του Μπόζιτς. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν 5 λεπτά αργότερα με σκόρερ τον Χίντερσερ. Στη συνέχεια η Τσέμνιτσερ ξαναμπήκε μπροστά στο παιχνίδι , στο 68′ με τέρμα του Λάνγκι αλλά το Αμβούργο τελικά ισοφάρισε με τον Κίτελ σε 2-2.

Ντούισμπουργκ – Γρόιτερ Φίρτ 2-0:

Η Ντούισμπουργκ επικράτησε 2-0 της Γρόιτερ Φίρτ χάρη στα τέρματα των Ντάσνερ και Τιμ στο 4′ και στο 14′ αντίστοιχα,

Βέχεν – Κολωνία 3-3 :

Οι φιλοξενούμενοι αν και βρίσκονταν μπροστά στο σκορ (0-2, Κόρντομπα 39′, Κάινζ 42′) είδαν τους αντιπάλους τους να τους ισοφαρίζουν με τα γκολ του Λόρχ στο 53′ και στο 56′ .Εντούτοις , ξαναμπήκαν μπροστά στο σκορ χάρη σε τέρμα του Λουίς στο 107′  αλλά για δεύτερη φορά η Βέχεν ισοφάρισε με τον Ντάνιελ Κόφι στο 118′.