Στο ρελαντί η Ρεν, τριάρα στη Σεντ Ετιέν

Νίκη στο ρελαντί για τη Ρεν που νίκησε εύκολα τη Σεντ Ετιέν και έμεινε μόνη πρώτη στη Ligue 1.

Για την 5η αγωνιστική του Γαλλικού πρωταθλήματος η Ρεν νίκησε με περίσσια ευκολία 0-3 τη Σεντ Ετιέν στο Ζοφρουά-Γκισάρ και προπορεύεται στην κούρσα του τίτλου.

Η ομάδα του Στέφαν ήταν άκρως πιο αποτελεσματική και άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν κόρνερ που εκτέλεσε ο Μπεριγκό και ο Αγκέρντ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Ακυρωθέν γκολ είχαν οι “Στεφανουά” με το τέρμα του Νορντίν στο 47′. Επτά λεπτά αργότερα η Ρεν κλείδωσε το ματς με το Γκιρασί από το γύρισμα του Ντε Καστίγιο.

Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε με εξαιρετική λόμπα ο Χούνου στο 89ο λεπτό.

Με αυτή τη νίκη οι φιλοξενούμενοι είναι μόνοι πρώτοι με 13 βαθμούς και συνεχίζουν μετά από πέντε αγωνιστικές αήττητοι.

Σεντ Ετιέν: J.Moulin (Cap.), A.Moueffek, T.Kolodziejczak, H.Moukoudi, Y.Maçon, M.Camara, D.Bouanga, Z.Youssouf, A.Aouchiche, A.Nordin, R.Hamouma. All: Claude Puel

Ρεν: R.Salin, Hamari Traoré, D.Da Silva (Cap.), N.Aguerd, B.Soppy, R.Del Castillo, S.Nzonzi, E.Camavinga, B.Bourigeaud, M.Terrier, S.Guirassy. All: Julien Stéphan