Στοπ στην Λειψία η Άιντραχτ, πλησιάζει η Γκλάντμαχ

Με μία τρομερή οβίδα του Τουρέ κι ένα τέρμα του Κόστιτς στις καθυστερήσεις η Άιντραχτ Φρανκφούρτης επικράτησε 2-0 επί της πρωτοπόρου Λειψίας. Την ήττα αυτή εκμεταλλεύτηκε στο έπακρον η Γκλάντμπαχ όπου επικράτησε άνετα επί της Μάιντς με 3-1 και μείωσε την διαφορά στους δύο πόντου από την κορυφή.

Μεγάλ διπλο της τελευταίας Πάντερμπορν μέσα στην Φράιμπουργκ με 0-2. Με το ίδιο σκορ επικράτησε και η Ουνιόν επί της Άουγκσμπουργκ στο Βερολίνο.

Με ανατροπή στο σκορ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης η Χέρτα Βερολίνου έφυγε με τους τρεις βαθμούς στην βαλίτσα της από την έδρα της Βόλφσμπουργκ(1-2).