Δεύτερη συνεχόμενη απώλεια για την Παρί ΣΖ

Για την 15η αγωνιστική του Σαμπιονά η Παρί Σεν Ζερμέν έμεινε ισόπαλη με 1-1 κόντρα στο Στρασβούργο.

Το Στρασβούργο στο πρώτο ημίχρονο στάθηκε πολύ καλά αμυντικά και μπόρεσε να βγάλει επιθετικά ευκαιρίες όπως αυτή που κέρδισε το πέναλτι και άνοιξε το σκορ ο Λάλα στο 40′.

Η Παρί Σεν Ζερμέν έκανε κάποιες ευκαιρίες χωρίς να έχει την πολύ σημαντική που θα της επέτρεπε να σκοράρει και βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Στο δεύτερο μέρος η Παρί ήταν καλύτερη δημιούργησε ευκαιρίες και ισοφάρισε με το πέναλτι του Καβάνι στο 71′ που κέρδισε από το άγαρμπο μαρκάρισμα του Λάλα στον επιθετικό της Παρί.

Το ματς συνεχίστηκε έτσι χωρίς κάποιο άλλο τέρμα και η ομάδα του Παρισιού έκανε την δεύτερη συνεχή γκέλα στο πρωτάθλημα.

Στρασβούργο: Σελς, Λάλα, Κάλι, Κονέ, Μαρτίνες, Καρόλε(Τόμασον 49′), Φοφανά, Λίενγκαρντ, Κόχι(Σισοκό 63′), Μάρτιν, Ντα Κόστα (Μοθίμπα 82′)

Παρί Σεν Ζερμέν: Αρεόλα, Κιμπεμπέ, Κέχρερ, Ενσόκι(Εμπαπέ 46′), Ραμπιό, Ντιαμπί(Άλβες 69′), Βεράτι, Μενιέ(Ενκουκού 81′), Ντράξτλερ, Καβάνι, Μοτίνγκ

Κάρτες: Ντράξτλερ, Μαρτίνες, Τόμασον, Άλβες, Βεράτι