Super League: Επέστρεψε στις νίκες η Λαμία, κατρακυλά ο Παναιτωλικός

Mε τέρμα του Καρλίτος, η Λαμία πήρε τη νίκη επί του Παναιτωλικού

Η Λαμία επικράτησε με 1-0 του Παναιτωλικού στο «Αθανάσιος Διάκος», για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 1.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Καρλίτος στο 7ο λεπτό τους αγώνα. Πλέον οι γηπεδούχοι έχουν 9β, ενώ τα “καναρίνια” παρέμειναν στους 3β.

Πολύ νωρίς πήραν το προβάδισμα στο σκορ οι γηπεδούχοι με την κεφαλιά του Καρλίτος στο 7ο λεπτό (1-0).

Λίγο αργότερα ένα σουτ του Τσιλούλη πέρασε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών του Καπίνο.

Πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μισάωρο του αγώνα ο Παναιτωλικός κέρδισε τρία διαδοχικά κόρνερ χωρίς όμως να απειλήσει την Λαμία.

Τρομερή ευκαιρία χάθηκε από τον Καρέλη στο 53ο λεπτό, ο οποίος βρέθηκε με την μπάλα σχεδόν σε κενό τέρμα και έστειλε την μπάλα άουτ.

Καλή στιγμή είχε η Λαμία στο 75ο λεπτό όπου από εκτέλεση φάουλ του Τόσιτς, ο Αμαράλ πήρε τη μπάλα, αλλά την έστειλε ψηλά άουτ.

Επικίνδυνος έγινε ο Παναιτωλικός στο 81ο λεπτό με τον Ζοάο Πέδρο να κάνει μια πολύ ωραία μεταβίβαση στον Καρέλη, ο οποίος ξανά σούταρε και έκανε ένα πολύ άστοχο τελείωμα.

Κίτρινες: Νούνιες, Σαντάνα – Ζοάο Πέδρο, Πέδρο Σίλβα, Χουάνπι, Ντίας

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Φερέιρα, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Σαντάνα, Νούνιες (60΄ Αμαράλ), Σλίβκα (88΄ Τσιλιανίδης), Τσιλούλης (61΄ Τόσιτς), Λόνγκο (61΄ Ακούνια), Καρλίτος (79΄ Στάνκο)

Παναιτωλικός (Γκάμπριελ Σούρερ): Καπίνο, Μάλης, Ντουάρτε (71΄ Ξενιτίδης), Οικονόμου, Σίλβα (90΄+3 Μαυρίας), Μπαλντασάρα (71΄ Χουάνπι), Φακούντο Πέρες (86΄ Ντίας), Σενγκέλια (86΄ Βοϊλης), Φεντερίκο, Καρέης, Ζοάο Πέδρο