Super league: Ισόπαλοι Πανσερραϊκός και Παναιτωλικός

Ο Παναιτωλικός μοιράστηκε τον βαθμό της ισοπαλίας με τον Πανσερραϊκό εκτός έδρας

O Πανσερραϊκός αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Παναιτωλικό στην Τούμπα (τυπικά γηπεδούχος ο Πανσερραϊκός), για την 3η αγωνιστική της Super League 1.

O Μούργος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 30ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο τέλος (90+1′) η ομάδα του Αγρινίου με τον Ζοάο Πέδρο.

Στο πρώτο ημίχρονο αμφότερες οι ομάδες επιχειρούσαν σουτ, χωρίς να έχουν πάντως κάποια μεγάλη ευκαιρία.

Στο 30′ οι Σερραίοι άνοιξαν το σκορ με τον Σάββα Μούργο, με σουτ μέσα στην περιοχή.

Στη συνέχεια η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία είχε καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας, έχοντας οκτώ τελικές με τον Παναιτωλικό να έχει δύο.

Στη επανάληψη και στο 64′ ο Καρέλης βγήκε τετ α τετ με τον Χόβαν, αλλά το σουτ ήταν αρκετά άστοχο.

Στη συνέχεια οι Αγρινιώτες βελτιώθηκαν, βγήκαν στην επίθεση και ο Παναιτωλικός κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια στο 90+1΄ με τον Ζοάο Πέδρο για το τελικό 1-1.

Κίτρινες: Στάικος, Μούργος, Ντανκερλούι – Μπαλντασάρα

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Πάμπλο Γκαρσία): Χόβαν, Χάγεκ, Μπέργκστρομ, Πεταυράκης, Μασκανάκης (55΄ Ντανκερλούι), Πηλέας, Ουεντραόγκο, Στάικος (90΄ +3 Θυμιάνης), Μούργος (72΄ Τσαγκαλίδης), Τόμας (55΄ Χατζηστραβός), Άλεξιτς (72΄ Γούλερι)

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γκάμπριελ Σούρερ): Καπίνο, Ντουάρτε Μπρ., Μλάντεν (46΄ Σενγκέλια), Μάλης, Λιάβας, Πέρες, Τσιγγάρας (76΄ Ντουάρτε Φρ.), Μπαλντασάρα (82΄ Πέδρο), Τορεχόν, Ντίας (76΄ Χουάνπι), Καρέλης (90΄+3΄ Βοϊλής)