Super League: Ισόπαλος με τον Βόλο, διατηρεί το αήττητο σερί ο Ατρόμητος

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από τον Βόλο ο Ατρόμητος που διατηρεί το αήττητο στα playouts

Ο Ατρόμητος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Βόλο στο «Πανθεσσαλικό στάδιο, για την 5η αγωνιστική των playouts της Super League 1.

Oι Περιστεριώτες προηγήθηκαν με τον Κουλούρη στο 42′, αλλά δέχτηκαν την ισοφάριση με τον Φαν Βέερτ στο 52′.

Η ομάδα του Κόλμαν κράτησε το αήττητο σερί (2 νικες, 3 ισοπαλίες) που έχει στα playouts, ενώ οι Βολιώτες για τέταρτο σερί παιχνίδι δεν δέχτηκαν την ήττα (1 νικη- 3 ισοπαλίες).

O αγώνας:

Στο 17ο λεπτό ο Βόλος είχε καλή στιγμη΄με τον Μπαρτόλο, όμως το σουτ πέρασε δίπλα από το δοκάρι

Στη μοναδική φάση στο πρώτο μέρος που οι Περιστεριώτες βρήκαν τον τρόπο να «πατήσουν» με προϋποθέσεις στην περιοχή του Βόλου, κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με τον Κουλούρη. Ο Έλληνας επιθετικός έφυγε στην αντεπίθεση κι αφού στάθηκε τυχερός παίρνοντας την κόντρα από τον Γκιουλέν μέσα στην περιοχή, με ωραίο πλασέ νίκησε τον Παπαδόπουλο, κάνοντας το 0-1 στο 42΄.

Η ομάδα του Κώστα Μπράτσου απάντησε άμεσα και λίγα λεπτά μετά την έναρξη του β΄ μέρους, ισοφάρισε σε 1-1. Ο Καστεγιάνο στο 52΄ υπέπεσε σε τραγικό λάθος, ο Φαν Βέερτ έκλεψε τη μπάλα στην περιοχή και με αριστερό σουτ νίκησε τον Γιαννιώτη φέρνοντας το ματς στα ίσα.

Οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι στο 62΄ σε μαρκάρισμα του Ροτάριου στην περιοχή του Βόλου, αλλά το VAR συμφώνησε με τον διαιτητή που έδειξε να συνεχιστεί το ματς.

Ο Κουλούρης στο 92΄ έχασε μεγάλη ευκαιρία για να χαρίσει το «διπλό» στην ομάδα του, με την μπάλα να βρίσκει στα σώματα αμυνομένων στο σουτ που επιχείρησε μέσα στην περιοχή.

Κίτρινες: Μπαρτόλο – Χαρίσης, Κουλούρης, Καρτάλης

Βόλος (Μπράτσος): Παπαδόπουλος, Φεράρι, Σιέλης, Άλχο, Γκιουλέν (69΄ Τριανταφύλλου), Μπαριέντος, Τσοκάνης (62΄ Ριένστρα), Μεταξάς (69΄ Ροσέρο), Φερνάντες, Μπαρτόλο (82΄ Πουρίτα), Φαν Βέερτ.

Ατρόμητος (Κόλμαν): Γιαννιώτης, Καστεγιάνο (77΄ Τζοβάρας), Κιβρακίδης (77΄ Βασιλαντωνόπουλος), Στρουγγής, Έρλινγκμαρκ, Σάλομον, Χαρίσης, Καρτάλης (77΄ Αλίμπεκ), Μουνίθ (83΄ Ντένιτς), Κλωναρίδης (27΄ Ροτάριου), Κουλούρης.