Συνεχίζει τα στραβοπατήματα η Ατλέτικο Μαδρίτης

Ισόπαλες με 0-0 αναδείχθηκαν Βιγιαρεάλ και Ατλέτικο Μαδρίτης στο «Στάδιο Ελ Μαδριγάλ», στο παιχνίδι που άνοιξε την “αυλαία” της 16ης αγωνιστικής της La Liga.

Στο πρώτο ημίχρονο η Βιγιαρεάλ πίεζε τους «ροχιμπλάνκος» και προσπαθούσε να βρει το γκολ για να ανοίξει το σκορ ωστόσο δεν το κατάφερε. Η Ατλέτικο δεν μπόρεσε ούτε αυτή να βρει το γκολ με αποτέλεσμα να οδηγηθούν και οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια ισόπαλες.

Σε ένα φτωχό από φάσεις δεύτερο ημίχρονο τα «κίτρινα υποβρύχια» συνέχισαν να απειλούν, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο καλές ευκαιρίες με τον Μορατα και τον Ζοάο Φέλιξ.

Η Ατλέτικο συνέχισε τις μέτριες εμφανίσεις μετά την ήττα από την Μπαρτσελόνα και με τον ένα βαθμό έφτασε τους 26 και την έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Αντίθετα η Βιγιαρεάλ έφτασε τους 19.

Βιγιαρεάλ: Ασένχο, Μάριο, Αλμπιόλ, Πο Τόρες, Κιντανίγια, Ιμπορα(73’ Μοράλες), Τσουκουεζε(89’ Οντιβερος), Άγκισα, Τριγκερος, Γκόμεθ, Μορένο

Ατλέτικο Μαδρίτης: Ομπλακ, Λοντι, Ερμόσο, Φελίπε, Άριας(80’ Τριπιερ), Κόκε, Παρτέι(59’ Βιτόλο), Σαούλ, Ερέρα(84’ Γιορέντε), Μοράτα, Ζοάο Φέλιξ