Στο μηδέν κόλλησαν Ίντερ και Ρόμα

Στο 0-0 έμειναν Ίντερ και Ρόμα στο Μιλάνο, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής στην Σέριε Α.

Η Ίντερ παραμένει πρώτη με 38 βαθμούς, στο +2 από την Γιουβέντους η οποία έχει την ευκαιρία να την προσπεράσει αύριο στην αναμέτρηση κόντρα στην Λάτσιο. Από την άλλη η Ρόμα βρίσκεται 4η με 29 βαθμούς.

Η Ίντερ ήταν καλύτερη και απείλησε στο 7ο λεπτό με τον Λουκάκου να κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, ωστόσο ο Μιράντε απέκρουσε την μπάλα και την έστειλε κόρνερ.

Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με την Ρόμα να έχει την κατοχή, ωστόσο να μην γίνεται ιδιαίτερα απειλητική.

Η Ίντερ έλεγχε τον ρυθμό του παιχνιδιού και είχε άλλη μια καλή ευκαιρία στο 49′ με τον Βεσίνι, ωστόσο το σουτ του κατέληξε στην αγκαλιά του Μιράντε.

Η Ρόμα δεν μπορέσει να βγάλει κάποια ιδιαίτερη αντίδραση με το 0-0 να παραμένει έως και το τελικό σφύριγμα.