Τένις: Με νίκη ξεκίνησε η Μαρία Σάκκαρη στη Μαδρίτη

Νίκησε την Αμάντα Ανισίμοβα στη Μαδρίτη η Μαρία Σάκκαρη.

Την πρόκριση στον 2ο γύρο του Madrid Open πήρε η Μαρία Σάκκαρη, καθώς νίκησε με 2-1 σετ (0-6, 6-1, 6-4) την Αμερικανίδα Αμάντα Ανισίμοβα.

Σε έναν αγώνα που διήρκησε 1 ώρα και 49 λεπτά, η Ελληνίδα τενίστρια που βρίσκεται στο νο.16 του στο ταμπλό του Madrid Open, βρέθηκε να χάσει το πρώτο σετ με 6-0.

Ωστόσο στη συνέχεια, ανέβασε την απόδοσή της, κερδίζοντας τα δύο επόμενα με 6-1 και 6-4 και πήρε τη νίκη και την πρόκριση.

Στον δεύτερο γύρο θα θα αντιμετωπίσει τη νικήτρια του αγώνα ανάμεσα στην Ανέτ Κονταβέιτ και την Qualifier, Νίνα Στογιάνοβιτς.