Τεράστια ανατροπή για την ΑΕΛ στο “Κλεάνθης Βικελίδης” επί του Άρη

Σημαντική νίκη και μάλιστα με ανατροπή πέτυχε η ΑΕΛ, που επικράτησε με 2-3 του Άρη στο “Κλεάνθης Βικελίδης” για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 1.

Ο Άρης προηγήθηκε 2-0 με τέρματα του Γκάμα στο 10ο λεπτό και του Βέλεθ στο 12ο, δείχνοντας πως θα έχει εύκολο έργο.

Ωστόσο, η ΑΕΛ βρήκε απάντηση και με δύο τέρματα του Νούνιτς στο 20′ και το 33′ ισοφάρισε σε 2-2 πριν το ημίχρονο.

Οι “κιτρινόμαυροι” είχαν πολλές χαμένες ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ ο Κρίστινσον έγινε ο πρωταγωνιστής της Λάρισας με τις επεμβάσεις του.

Το ματς διακόπηκε για λίγα λεπτά καθώς ο Σεσέροβιτς έπεσε πολύ άσχημα στον αγωνιστικό χώρο και έχασε τις αισθήσεις του, αλλά ευτυχώς μετά από λίγα λεπτά σηκώθηκε ξανά αφού είχε «παγώσει» όλο το γήπεδο.

Ο Ουάρντα με κεφαλιά στο 74ο λεπτό, έκανε το 2-3, ολοκληρώνοντας την ανατροπή για την ομάδα του Κάμπου.

Ο Αρης στα τελευταία λεπτά του αγώνα, έκανε φιλότιμες προσπάθειες να αλλάξει το τελικό αποτέλεσμα αλλά στάθηκε άτυχος.

Κίτρινες κάρτες: Μπα, Βέλεθ, Ουάρντα, Κρίστινσον

Άρης (Απόστολος Τερζής): Έμαν, Κόρχουτ, Ροζ, Βέλεθ, Σούντγκρεν, Ματίγια, Μπα (71’ Ντουάρντε), Μπρούνο Γκάμα (62’ Λάρσον), Φετφατζίδης (77’ Μαρτίνες), Ντιγκινί, Ιντέγε.

ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μόρας, Σετσέροβιτς (77’ Μπαστός), Μπράλιτς, Κάτσε, Μπέρτος, Ουάρντα (90’ Γκόικοβιτς), Στάνκοβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς (65’ Φατιόν), Νούνιτς