«Τεσσάρα» για τη Νάπολι

Η Νάπολι επικράτησε άνετα απέναντι στην Φροζινόνε με 4-0, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Serie A.

Η ομάδα του Αντσελότι δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα και τώρα πλέον εστιάζει στον αγώνα με τη Λίβερπουλ στο Άνφιλντ, την ερχόμενη Τρίτη για την πρόκριση στους «16» του Champions League.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Ζιελίνσκι άνοιξε το σκορ του αγώνα και στο 40’ ο Ουνάς έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, στο 68’ ο Μιλίκ έκανε το 3-0, ενώ στο 84’ έδωσε στους φιλοξενούμενους το τελειωτικό χτύπημα διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

Νάπολι: Μέρετ, Λουπέρτο, Κουλιμπαλί, Χισάι, Γκουλάμ, Αλαν, Ζιελίνσκι, Χάμσικ, Ουνάς, Ινσίνιε, Μίλικ

Φροζινόνε: Σπορτιέλο, Αριαούντο, Καπουάνο, Τζαμπράνο, Γκολντανίγκα, Μαϊέλο, Τσίμπσα, Μπεγκέτο, Κασάτα, Πιναμόντι, Κάμπελ