Την ανατροπή η Ντουντελάνζ-Νίκησε η Αραράτ

Νικήτρια αναδείχθηκε η Αραράτ απέναντι στη Λίνκολν , όπως και η Σούντουβα επί της Τρε Πέννε. Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν οι Χάβναρ Μπόλτφελαγκ-Λίνφιλντ και Σάντα Κολόμα-Αστάνα. Την ανατροπή πέτυχε και η Ντουντελάνζ απέναντι στη Σκεντίγια, στο πλαίσιο της πρώτης φασης των προκριματικών του Europa League.

Αραράτ-Λίνκολν

Με 2-0 επικράτησε η Αραράτ απέναντι στη Λίνκολν.

Το σκορ της αναμέτρησης το άνοιξε στο 31ο λεπτό ο Κομπιαλκο για τους γηπεδούχους. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Αλφόνσο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 1-0.

Χάβναρ Μπόλτφελαγκ-Λίνφιλντ

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στη Χάβναρ Μπόλτφελαγκ και τη Λίνφιλντ, καθώς οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 2-2-.

Μόλις στο δεύτερο λεπτό της αναμέτρησης ο Γουότεργορθ έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Ο Ιουστινουσεν στο 37’ με εύστοχο πέναλτι έφερε το ματς στα ίσα. Στο 88’ ο Γουότεργορθ ξανά με πέναλτι έκανε το 2-1 για τη Λίνφιλντ, ενώ το επόμενο λεπτό ο Πέτερσεν σκόραρε και έγραψε το τελικό 2-2.

Σκεντίγια-Ντουντελάνζ

Την ανατροπή έκανε η Ντουντελάνζ και πήρε τη νίκη με 2-1 κόντρα στη Σκεντίγια.

Μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Ιμπραΐμι σκόραρε και έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους.

Ο Μπετεεμπ στο 64’ έφερε το ματς στα ίσα, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Σινάνι με εύστοχο πέναλτι έγραψε το τελικό 2-1 και χάρισε στη Ντουντελάνζ τη νίκη.

Σάντα Κολόμα-Αστάνα

Στο μηδέν «κόλλησε» η Σάντα Κολόμα με την Αστανα, καθώς οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 0-0 και μοιράστηκαν έτσι τον βαθμό της ισοπαλίας.

Τρε Πέννε-Σούντουβα

Νικήτρια αναδείχθηκε η Σούντουβα κόντρα στην Τρε Πέννε με το συντριπτικό 5-0.

Ο Ματουλέβιτσους μόλις στο 9ο λεπτό άνοιξε το σκορ της αναμέτρησης για τους γηπεδούχους. Έντεκα λεπτά αργότερα ο Τόπτσαγκιτς πέτυχε το 2-0.

Η κυριαρχία της Σούντουβα… συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 66’ ο Σβρλιούγκα νίκησε τον Πατρενιανι και έκανε το 3-0 για την ομάδα του, ενώ στο 81’ ο Τάντιτς έγραψε το 4-0. Το… τελειωτικό χτύπημα στους γηπεδούχους το έδωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ρίκετς, ο οποίος και διαμόρφωσε το τελικό 5-0 για τη Σούντουβα.