Την “καθάρισε” και στη ρεβάνς

Το εισιτήριο για την επόμενη φάση του κυπέλλου Ισπανίας πήρε η Ρεάλ Μαδρίτης, αφού επικράτησε με 3-1 της Χιρόνα στην δεύτερη μεταξύ τους αναμέτρηση της διοργάνωσης.

Οι μερένγκες προηγήθηκαν στο 27’ με τον Μπενζεμά, ενώ ο Γάλλος πέτυχε και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 43’ στέλνοντας την ομάδα του στα αποδυτήρια με 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 71’ ο Πόρο μείωσε για τους γηπεδούχους, αλλά μόλις πέντε λεπτά αργότερα ο Γιορέντε πέτυχε και το τρίτο γκολ για την Ρεάλ, διαμορφώνοντας το συνολικό αποτέλεσμα και των δύο αγώνων στο 3-7.

Ρεάλ Μαδρίτης: Νάβας, Μαρσέλο, Ράμος(61’Νατσο), Βαράν, Καρβαχαλ, Θεμπάγιος, Γιορέντε, Κρος, Βινίσιους(67’ Μπέιλ), Μπενζεμά(58’ Ασένσιο), Βαθκεθ

Χιρόνα: Ιραϊθόθ, Πορο, Ραμάλιοζ, Εσπινόσα, Μουνιέσα, Γκαρσία, Γκρανελ, Ντ. Λουιζ, Σέουνγκ-Χο Πάικ(68’ Παράγκα), Λοσανο, Στουανι (59’ Φερνάντες)