Το τρία στα τρία έκανε η Ρόμα

Με τον Ελ Σαραουϊ η Ρόμα πήρε το τρίποντο από την Σασουόλο.

Για την 3η αγωνιστική του Ιταλικού Πρωταθλήματος η  Ρόμα έκανε το τρία στα τρία επικρατώντας με 2-1 επί της Σασουόλο.

Η Ρόμα με την Σασουόλο καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα είχαν την μπάλα πάνω κάτω  με την μία ευκαιρία να διαδέχεται την άλλη.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα η Σασουόλο να βρει το γκολ στο 27’ με τον Μπεράρντι αλλά να μην μετράει καθώς ο Ιταλός ήταν σε αντικανονική θέση.  Λίγα λεπτά αργότερα  ο Κριστάντε άνοιξε το σκορ για τους Ρωμαίους. Η ομάδα του Ντιονίσι δεν κλείστηκε και έφερε το ματς στα ίσια με τον Τζούριτσιτς στο 57’. Στην συνέχεια ο αγώνας άνοιξε, με τις δυο ομάδες να χάνουν τετ-α-τετ  και κλασικές ευκαιρίες.

Νικήτρια όμως αναδείχτηκε το σύνολο του εκρηχτικού Μουρίνιο με δράστη τον Ελ Σαραουϊ στις καθυστερήσεις, με την Σασουόλο να συνεχίζει να μην τα παρατάει αλλά το τέρμα του Σκαμάκα ακυρώθηκε μετά από εξέταση του VAR.