«Τσακωμένος» με τη νίκη ο Ατρόμητος, ισόπαλος με τον Απόλλωνα Σμύρνης

Σε ένα ματς χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις, Ατρόμητος και Απόλλων Σμύρνης μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας στο Περιστέρι

Ο Ατρόμητος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Απόλλωνα Σμύρνης στο Περιστέρι, για την 2η αγωνιστική των play-out της Σούπερ λιγκ 1.

Σε δύο λεπτά μπήκαν τα γκολ, με την «Ελαφρά Ταξιαρχία» να προηγείται στο 49′ με τον Φατιόν, για να ισοφαρίσει στο 51′ ο Μανούσος. Παραμένουν ισόβαθμες οι δύο ομάδες, έχοντας πλέον 29β.

Δεύτερο ματς για τον Μάκη Χάβο που δεν κατάφερε να φτάσει στο τρίποντο, ενώ ο Σάββας Παντελίδης συνεχίζει χωρίς νίκη στον πάγκο της ομάδας, φτάνοντας τους 8 αγώνες, ενώ η ομάδα του Περιστερίου αγνοεί τη νίκη για 9 σερί αγώνες και έχει μία νίκη σε 14 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις!

Στο πρώτο μέρος αν και ο Ατρόμητος έδειχνε να πατάει καλύτερα, δεν κατάφερε να απειλήσει την εστία της “Ελαφράς Ταξιαρχίας”. Ο Απόλλων Σμύρνης από την μεριά του δεν ρίσκαρε, κοίταξε πρώτα τα μετόπισθεν να κρατήσει το μηδέν.

Το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου ήταν απόλυτα αντιπροσωπευτικό, καθώς δεν είχε φάσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 49′ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Ο Φατιόν επιχείρησε το σουτ, έξω από την περιοχή και άφησε… άγαλμα τον Μανδά, κάνοντας το 0-1.

Η ομάδα του Περιστερίου κατάφερε να απαντήσει δύο λεπτά αργότερα. Πολύ ωραία κάθετη πάσα του Ενσικουλού στον Μανούσο, ο οποίος πέρασε και τον Βέρχουλστ και ισοφάρισε σε 1-1.

Στη συνέχεια ο Ατρόμητος είχε την κατοχή της μπάλας, με την ομάδα του Χάβου να είναι σε θέση άμυνας.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι, με τις δύο ομάδες να μένουν ισόπαλες και να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας.

Κίτρινες: Ούμπιντες – Μπεντινέλι

Ατρόμητος (Παντελίδης): Μανδάς, Γκάλο, Γούτας, Μαυρομμάτης, Τομάσεβιτς, Χαρίσης (78′ Νάτσος), Σάλομον, Χριστοδουλόπουλος (46′ Αγκάγιεφ), Μουνίθ (65′ Ούμπιντες), Ενσικουλού (86′ Εντομβόνγι), Μανούσος (78′ Κωτσόπουλος)

Απόλλων Σμύρνης (Χάβος): Βέρχουλστ, Μπαξεβανίδης, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Χουχούμης, Φατιόν, Σλίβκα, Κολ (90′ Λαγός), Μπεντινέλι (83′ Φερνάντεθ), Ντάουντα (76′ Ιωαννίδης), Τσιλούλης (76′ Μουνιέ)