UEFA Women’s Euro: Πρόκριση στην παράταση για την Αγγλία (vid)

Την πρόκριση στα ημιτελικά του UEFA Women’s Euro πήρε η Αγγλία + Στιγμιότυπα.

Τη νίκη με 2-1 στην παράταση πήρε η Αγγλία επί της Ισπανίας στο “Brighton & Hove Community Stadium” του Μπράιτον για τα προημιτελικά του Women’s Euro και πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά.

Η Ισπανία άνοιξε το σκορ στο 54′ με τη Γκονζάλες. Η Τόουν στο 84′ ισοφάρισε σε 1-1, στέλνοντας το ματς στην παράταση. Και εκεί, στο 96′ η Στάνγουεϊ πέτυχε το γκολ που έδωσε τη νίκη και την πρόκριση στις “Lionesses”.

Αγγλία (Σαρίνα Βίγκμαν): Ερπς, Μπρονζ, Μπράιτ, Γουίλιαμσον, Ντέλι (82′ Γκρίνγουντ), Στάνγουεϊ, Γουόλς (116′ Σκοτ), Κέρμπι (64′ Τόουν), Μιντ (58′ Κέλι), Χεμπ (116′ Πάρις), Γουάιτ (58′ Ρούσο)

Ισπανία (Χόρχε Βίλντα): Πανιός, Μπατλέ, Παρέδες, Λεόν, Καρμόνα, Μπονματί, Γκιχάρο, Αμπεγέιρα (70′ Αλεϊσαντρί), Καρδόνα (46′ Ντελ Καστίγιο), Καλντεντέι (100′ Σαριέγκι), Γκονζάλες (77′ Γκαρσία)