Βααλβάικ-Άγιαξ: Διακόπηκε λόγω σοβαρού τραυματισμού του τερματοφύλακα των γηπεδούχων

Διακόπηκε στο 85′ το Βααλβάικ-Άγιαξ, λόγω σοβαρού τραυματισμού του τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

Ο αγώνας μεταξύ της Βααλβάικ και του Άγιαξ διεκόπη στο 85ο λεπτό και με το σκορ 3-2 υπέρ της προσεχούς αντιπάλου της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League, λόγω σοβαρού τραυματισμού του τερματοφύλακα Ετιέν Βάασεν, μετά από σύγκρουση που είχε με τον επιθετικό του Άγιαξ, Μπράιαν Μπρομπέι.

Οι παίκτες της Βααλβάικ κατάλαβαν άμεσα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά, συμπεριλαμβανομένου του αρχηγού Μιχίλ Κράμερ, ο οποίος φώναξε για ιατρική βοήθεια. Μετά από περίπου δέκα λεπτά, ο τερματοφύλακας μεταφέρθηκε εκτός γηπέδου με φορείο και διακομίστηκε σε νοσοκομείο.

Λίγο αργότερα, ανακοινώθηκε η οριστική διακοπή του αγώνα.

Δημοσιεύματα από την Ολλανδία, κάνουν λόγο πως ο Μπρομπέι έχει ανακτήσει τις αισθήσεις του.