Με Σιόβα η Ουέσκα έφυγε με τον βαθμό από τη Βαλένθια

Με γκολ του Δημήτρη Σιόβα η Ουέσκα απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας από τη Βαλένθια στο Μεστάγια. Ισοπαλία και στη Βιτόρια.

Για την 3η αγωνιστική της La liga, με δύο ισοπαλίες ξεκίνησε το σημερινό πρόγραμμα, αυτών των Αλαβές- Χετάφε και Βαλένθια-Ουέσκα. Γκολ σημείωσε ο Σιόβας για την φιλοξενούμενη Ουέσκα.

Βαλένθια- Ουέσκα 1-1

Μία ακόμη βαθμολογική απώλεια είχε η Βαλένθια, αυτή τη φορά στο Μεστάγια που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την νεοφώτιστη Ουέσκα. Οι “νυχτερίδες” άνοιξαν το σκορ στο 38′ με τον Βας, για να ισοφαρίσει ο Σιόβας με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ στο 63ο λεπτό για το τελικό 1-1.

Η Βαλένθια βρίσκεται προσωρινά στην 3η θέση με 4β, έχοντας αγώνα περισσότερο, ενώ η Ουέσκα έχει 2 βαθμούς μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα.

Αλαβές- Χετάφε 0-0

Με «λευκή» ισοπαλία (0-0) στη Βιτόρια, μεταξύ της Αλαβές και της Χετάφε, άνοιξε η αυλαία της 3ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος.

Η βασκική ομάδα πήρε τον πρώτο της βαθμό στη σεζόν, μετά από δύο ήττες στο ξεκίνημα, ενώ η ομάδα της Μαδρίτης έφτασε τους τέσσερις βαθμούς σε δύο αγώνες (δεν είχε παίξει στην πρεμιέρα).