Super League: “VAR”εσε τον Απόλλωνα ο Ατρόμητος

Ο Απόλλων Σμύρνης παρόλο που είχε το πάνω χέρι στο ματς, ηττήθηκε από τον Ατρόμητο, με την “Ελαφρά Ταξιαρχία” να έχει τέσσερα ακυρωθέντα τέρματα!

Για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 1, ο Ατρόμητος νίκησε με 0-2 στη Ριζούπολη τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σκοράρουν τετράκις, αλλά είδαν να ακυρώνονται ως οφσάιντ και τον Ατρόμητο να σκοράρει από πέναλτι και από μια αμφισβητούμενη φάση. Τα δύο τέρματα των Περιστεριωτών τα πέτυχε ο Κουλούρης με πέναλτι στο 48′ και στο 92′. Δοκάρι είχε στο 39′ με τον Άλιμπεκ.

Στην 12η θέση πλέον η ομάδα του Περιστερίου με 20β, αφήνοντας προτελευταία τη Λαμία με 18β και στην τελευταία θέση τον Απόλλων Σμύρνης με 13β.

Στην πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού, ο Απόλλων Σμύρνης είχε ακυρωθέν τέρμα με την κεφαλιά του Τσιμπσά στο 17ο λεπτό μετά τη σέντρα του Ντεντάκη με τον χαφ του Απόλλωνα να είχε σε θέση οφσάιντ.

Στο 39ο λεπτό, ο Ατρόμητος είχε δοκάρι με τον Άλιμπεκ. Ο Μουνίθ εκτέλεσε φάουλ, ο Ντομίνγκες απομάκρυνε πάνω στον Άλιμπεκ που έκανε το σουτ που προσέκρουσε στο δεξί δοκάρι του Κότσαρη.

Στο 45ο λεπτό, η Ελαφρά Ταξιαρχία είχε και δεύτερο ακυρωθέν γκολ. Ο Ντεντάκης εκτέλεσε φάουλ, ο Φατιόν πήρε την κεφαλιά εκεί που ήταν ο Παμλίδης που έκανε το σουτ, νικήθηκε από τον Γιαννιώτη και η άμυνα του Ατρόμητου έδιωξε εκεί που ήταν ο Ντομίνγκες που με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, όμως ύστερα από την υπόδειξη του VAR, ο αρχηγός του Απόλλωνα Σμύρνης, Φατιόν ήταν σε θέση οφσάιντ.

Στο 47ο λεπτό, ο Ατρόμητος πήρε κεφάλι στο σκορ. Ο Ροτάριου βγήκε σε θέση τετ α τετ, είδε τον Κουλούρη του έκανε την πάσα με τον Ντεντάκη να ρίχνει κάτω τον επιθετικό του Ατρόμητου και ο διαιτητής να δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Κουλούρης ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στο κέντρο της εστίας του Κότσαρη.

Στο 63ο λεπτό, η Ελαφρά Ταξιαρχία είχε και τρίτο με σκόρερ τον Ντάουντα. Ο Σλίβκα έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, ο Ντάουντα βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και σκόραρε αλλά ήταν σε αντικανονική θέση.

Πέντε λεπτά αργότερα, η ομάδα του Μπάμπη Τέννε ήταν άτυχη για τέταρτη φορά καθώς πέτυχε τέρμα με την κεφαλιά του Ντάουντα, όμως ο Γιαννιώτας που έκανε το γύρισμα ήταν σε θέση οφσάιντ.

Στο 78ο λεπτό, ο Ροτάριου βγήκε σε αντεπίθεση, μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ αλλά ο Κότσαρης έκανε την επέμβαση.

Στο 92ο λεπτό, ο Ατρόμητος σκόραρε με τη λόμπα του Κουλούρη σε μία φάση που είναι αμφισβητούμενη.

Στο 96′ ο Βιτλής βρήκε τον Τσιλούλη στην περιοχή έκανε το σουτ, ο Γιαννιώτης μάζεψε την μπάλα.

Σκόρερ: 47′,92′ Κουλούρης

Κάρτες: 39′ Βιτλής, 47′ Ντεντάκης, 80′ Φατιόν, 87′,100′ Κάστρο – 43′ Κιβρακίδης, 45+1′ Κουλούρης

Απόλλων Σμύρνης (Τεννές): Κότσαρης, Βιτλής, Κάστρο, Ντομίνγκεθ, Ντεντάκης, Τσίμπσα(54′ Ντάουντα), Φατιόν, Σλίβκα, Ιωαννίδης, Μαρτίνες(6′ Τσιλούλης), Παμλίδης(54′ Γιαννιώτας)

Ατρόμητος (Κόλμαν): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας, Μαυρομάτης, Καστεγιάνο, Ροτάριου(82′ Έρλινγκμαρκ), Σάλομον, Χαρίσης(73′ Καρτάλης), Μουνίθ(89′ Σπιριντόνοβιτς), Άλιμπεκ(82′ Κλωναρίδης), Κουλούρης