Βολική ισοπαλία για Ατρόμητο και Λαμία

Ο Ατρόμητος αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 με τη Λαμία στο Περιστέρι, για την 2η αγωνιστική των πλέι άουτ της Σούπερ λιγκ 1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Αντέτζο, για να ισοφαρίσουν οι Περιστεριώτες με το φάουλ του Γκάλο. Δοκάρι είχαν οι γηπεδούχοι με τον Ρισβάνη.

Ο Ατρόμητος έχει 33β και βρίσκεται στη 2η θέση των πλέι άουτ, ενώ η ομάδα της Φθιώτιδας στη 3η θέση με 31β.

Δυνατά μπήκε ο Ατρόμητος από τα πρώτα λεπτά, δείχοντας πιο δραστήριος από την ομάδα της Λαμίας.

Στο πρώτο 30λεπτο δεν δημιουργήθηκε κάποια ουσιαστική φάση, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα.

Η Λαμία κατάφερε και προηγήθηκε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (43’). Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η άμυνα του Ατρομήτου δεν κατάφερε να διώξει και ο Σάσι από το δεύτερο δοκάρι, γύρισε στον Αντέτζο, ο οποίος έκανε την προβολή, κάνοντας το 0-1.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν απάντηση με τη λήξη του ημιχρόνου (45’+4’). Ο Γκάλο εκτέλεσε απευθείας το φάουλ έξω από την περιοχή, νικώντας τον Κάχριμαν, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο και παιχνίδι κέντρου, με τις δύο ομάδες να δυσκολεύονται να πατήσουν περιοχή.

Στο 84ο λεπτό οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Ρισβάνη. Μετά από σέντρα από τα αριστερά, ο Ρισβάνης πήρε την κεφαλια, στέλνοντας τη μπάλα στο οριζοντιο δοκάρι του Κάχριμαν.

Μέχρι το τέλος προσπάθησε ο Ατρόμητος για το γκολ, όμως δεν τα κατάφερε και το ματς έληξε ισόπαλο 1-1.

Κίτρινες: Μανούσος, Μπουσούλατζιτς- Νιάσε, Σάσι, Μπεχαράνο

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Σάββας Παντελίδης): Μανδάς, Γκάλο, Γούτας, Ρισβάνης, Κιβρακίδης, Μπουσουλάτζιτς, Χαρίσης (46’ Ούμπιντες), Ανδρούτσος (75’ Ραμπέγιο), Ντε Πο (64’ Βέλλιος), Νταβιώτης (46’ Ενσικουλού), Μανούσος (86′ Γιακουμάκης)

ΛΑΜΙΑ (Άκης Μάντζιος): Κάχριμαν, Σκόνδρας, Αντέτζο, Βύντρα, Βάντερσον, Νιάσε, Μπεχαράνο (63’ Μπιανκόνι), Βιγιάλμπα (63’ Μπουλούλης), Ρόμανιτς (90+4′ Τζανετόπουλος), Καραμάνος (46’ Βασιλόγιαννης), Σασί (88΄Σάλιακας)