Βόλος: Ικανοποίησε παρά την ήττα από τη Μαλίν

Την ήττα από τη Μαλίν γνώρισε ο Βόλος σε φιλικό προετοιμασίας που διεξήχθη στο Βέλγιο.

Σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας που διεξήχθη στο Βέλγιο, ο Βόλος ηττήθηκε με 1-2 από τη Μαλίν.

Στις εξέδρες του γηπέδου βρέθηκαν ο πρόεδρος της ομάδας Αχιλλέας Μπέος, αλλά και ο αντιπρόεδρος της ΠΑΕ, Νίκος Βαβανέλος, οι οποίοι θα είχαν την ευκαιρία να πάρουν μία γεύση από τον Βόλο της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Στα αγωνιστικά, οι Βέλγοι, οι οποίοι την επόμενη εβδομάδα ξεκινούν τις επίσημες υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα, προηγήθηκαν στο 29ο λεπτό με τον Σχουφς, για να ισοφαρίσει ο Βόλος στο 66ο λεπτό με τον Φερνάντεζ. Η Μαλίν έφτασε στη νίκη στο 67ο λεπτό με τον Κάιπερς. Η ομάδα του Βόλου είχε δοκάρι με τον Μπαρτόλο, στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου.

Ο τεχνικός της θεσσαλικής ομάδας, Γκιγιέρμο Αμπασκάλ, ξεκίνησε με τους:

Α’ μέρος: Κλέιμαν, Κούζντρα, Γκρίλο, Ρομέρο, Φερράρι, Λογαρά, Μπαριέντος, Φερνάντες, Βοϊτκόφσκι, Μπαρτόλο, Φαν Βέερτ.

B’ μέρος: Παπαδόπουλος, Ροσέρο, Γκιουλέν, Νίνης, Πουρίτα, Τριανταφύλλου, Τερεζίου, Ακριβόπουλος, Κύρκος.