Βόλος – ΟΦΗ: Απόλυτο μηδέν

Στο “μηδέν” έμειναν Βόλος και ΟΦΗ για την 1η αγωνιστική των πλέι άουτ της Σούπερ Λιγκ.

Στην ισοπαλία 0-0 έμειναν Βόλος και ΟΦΗ στο “Πανθεσσαλικό” Στάδιο, για την 1η αγωνιστική των πλέι άουτ της Σούπερ Λιγκ.

Ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι, με μόνο μία φάση στο πρώτο ημίχρονο, με το άστοχο σουτ του Στάρτζεον στο 45′.

Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός ανέβηκε κάπως, αλλά και πάλι χωρίς να υπάρχουν ευκαιρίες. Η μοναδική ήταν ένα σουτ του Μαρτίνες στο 48′ που πέρασε εκτός.

Ο Νίκος Νιόπλιας είδε τον Σαρδινέρο να αποχωρεί τραυματίας και, μένοντας χωρίς «καθαρό» φορ, προτίμησε να μη ρισκάρει και να κρατήσει την ισοπαλία.

Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κλέιμαν, Μήτογλου, Γκρίλο, Τέκιο, Φεράρι, Ριένστρα (85′ Μπουένο), Τσοκάνης, Δουβίκας, Νίνης, Μαρτίνες, Περέα (78′ Ρενάτο)

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Βάτερμαν, Λυμπεράκης, Βούρος, Διαμαντής, Μαρινάκης, Ουές, Μεγιάδο, Στάικος (75′ Γρίβας), Στάρτζεον, Καστάινιος (86′ Μπαλογιάννης), Σαρδινέρο (64′ Σακόρ)