Ξύλο και καθόλου θέαμα ανάμεσα σε Λεγκανές και Γρανάδα

Για την 31η αγωνιστική της La Liga, Λεγκανές και Γρανάδα έμειναν στην ισοπαλία και στο στείρο 0-0.

Ένα ματς χωρίς ουσία, χωρίς θέαμα και περισσότερο ξύλο. Το δεύτερο μόνο ημίχρονο είχε κάποιες ευκαιρίες, από την πλευρά των γηπεδούχων, αλλά τις σπατάλησαν, με σημαντικότερη το πέναλτι του Γκερέρο.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα και ελάχιστες φάσεις. Οι δύο ομάδες ήταν πολύ καλά στημένες τακτικά, ενώ οι άμυνες συμπαγείς. Οι επιθετικοί δεν εμφανίστηκαν σχεδόν καθόλου ενώ σημαντικότερη στιγμή ήταν ο τραυματισμός του Καρίγιο.

Στη μόνη στιγμή που φάνηκε ότι μπορεί να υπάρξει σκορ. ο Γκερέρο από την άσπρη βούλα, έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι στο 65′.

Υπήρξαν κάποιες άλλες στιγμές, αλλά οι επιθετικοί είχαν κακά τελειώματα.

Κίτρινες: Μπουστίνθα (13′), Αντονίν (23′), Τζ. Σίλβα (36′), Ματσίς (45′), Ροντρίγκες (50′), Νέβα (63′), Ερέρα (74′), Πέρεθ (81′)

Λεγκανές (Αγκίρ): Κουελιάρ, Τζ. Σίλβα, Ομερούο, Μπουστίνθα, Γκαρθία, Ροντρίγκες (82′ Γκιλ), Πέρεθ, Ρέθιο (56′ Ροζαλές), Εράσο (46′ Μέσα), Γκερέρο, Καρίγιο (22′ Όσκαρ (46′ Ασαλέ))

Γρανάδα (Μαρτίνεθ): Ρ. Σίλβα, Νέβα (77′ Ντίαθ), Βαγιέχο, Ντουάρτε, Φολκιέρ, Ερέρα, Αθίθ (46′ Μπράις), Πουέρτας, Αντονίν (46′ Φερνάντεθ), Ματσίς (90+4′ Ντίας), Σολδάδο (66′ Φέντε)