Στην ισοπαλία έμεινε η Λέστερ, δεύτερη συνεχομένη νικη για Φούλαμ

Για την 34η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ η Μπορντμουθ ηττήθηκε 0-1 από την Φούλαμ όμως βρίσκονται στην επικίνδυνη ζώνη. Η Χάντερσφιλντ γνώρισε την ήττα με 1-2 από την Γουότφορντ. Η ισόπαλα τα αποτελέσματα στο Στάδιο του Λονδίνου και  Μολινό.

Στη Νότια ακτή η Μπόρνμουθ ήταν καλύτερη, ωστόσο δεν κατάφερε να πετύχει γκολ . Η Φούλαμ άνοιξε το σκορ στο 53΄ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μίτροβιτς. Η ομάδα του Σκοτ Πάρκερ σημείωσε την δεύτερη διαδοχική νίκη της, στην Πρέμιερ Λιγκ και πρώτη εκτός έδρας νίκη.

Στο Στάδιο του Λονδίνο η Γουέστ Χαμ προηγήθηκε στο 37΄με τον Αντόνιο , όμως ο Βάρντι στο 67΄εφερε το ματς στα ίσια . Για τα «σφυριά» ο  Λούκας Πέρεζ διεύρυνε το δείκτη του σκορ στο 82΄. Οι αλεπούδες έφεραν το ματς στα ίσια με τον Μπαρνς στο 90+2 .

Στο «Μολινό» η Γουλβς αν και ήταν καλύτερη δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο παρόλο που είχε δοκάρι στις καθυστερήσεις ου ημιχρόνου με τον Ζότα

Η Γουότφορντ προηγήθηκε μόλις στο 5΄ με τον Ντελοφέου όμως ανησύχησαν σε δυο περιπτώσεις με τους Μπενζα και Κατσούνγκα . Το 0-2 το πέτυχε ο Ισπάνος στο 80΄, οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 με τον Λόβε