La Liga: Πέρασε και από το Βιγιαμαρίν η Μπαρτσελόνα

Συνεχίζει τα νικηφόρα αποτελέσματα η Μπαρτσελόνα, καθώς πέρασε και από την έδρα της Μπέτις

Η Μπαρτσελόνα επικράτησε με 1-2 στο Μπενίτο Βιγιαμαρίν της Μπέτις, για την εξ αναβολής 17η αγωνιστική της La Liga.

H ομάδα της Καταλονίας με το τέταρτο σερί «τρίποντό» της, αύξησε στους 8 βαθμούς τη διαφορά της από τη Ρεάλ Μαδρίτης που έχει αγώνα λιγότερο.

Έπειτα από ένα μοιρασμένο πρώτο 45λεπτο, η Μπαρτσελόνα βρήκε το γκολ που έψαχνε με τον Ραφίνια στο 65′, ενώ έβαλε τις βάσεις για τη μεγάλη νίκη της με άλλο ένα τέρμα απ’ τον σπουδαίο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι στο 80′.

Το αυτογκόλ του Κουντέ έβαλε ξανά τη Μπέτις «μέσα» στο παιχνίδι, όμως οι «μπλαουγκράνα» κράτησαν ως το τέλος το προβάδισμά τους κι «απέδρασαν» με ένα μεγάλο διπλό από τη Σεβίλλη.