Α2 Γυναικών: Νίκες για Πρωτέα Βούλας, Εύνικο, Οίακα

Λειψή η 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών.

Συγκεκριμένα, όλοι οι αγώνες για τον 4ο όμιλο αναβλήθηκαν, λόγω του κορωνοϊού. Ενώ άγνωστο παραμένει πότε θα συνεχιστεί το πρωτάθλημα.

Στους αγώνες που διεξήχθησαν, εύκολο απόγευμα είχε ο Πρωτέας Βούλας, ενώ σημαντικές νίκες πέτυχαν Εύνικος, Οίακας Ναυπλίου, Αμύντας και Τερψιθέα.

Α2 Γυναικών, 3η αγωνιστική:

1ος Όμιλος
ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Θησέας Παναγιούδας 35-49
Οίαξ Ναυπλίου-Ατρόμητος Πειραιά 64-52
Άμιλλα 2000-Εύνικος 40-67
Ηλιούπολη-Άρις Καλαμάτας 77-62
Φοίνικας Πειραιά-Αιγέας Χίου 81-54

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Οι Δαναοί ΑΟ Αργους – Θησέας Παναγιούδας 35-49
Διαιτητές: Περδετζόγλου – Μπαράκου
Δεκάλεπτα: 17-09, 23-25, 27-35, 35-49
Δαναοί Αργους (Κτενά): Αλμπέρτου, Δόση, Γιαννακούλη 9, Αρβανίτη Γ. 9(1), Τσαϊλακοπούλου, Ντάρλα 3, Καπετάνιου, Λύκου, Δημοπούλου 4, Παναγιωτοπούλου 3, Μάρα 2, Αρβανίτη Μ. 5
Θησέας Παναγιούδας (Αλμπάνης): Κριτσέπη, Τζήμου, Χρυσοστομίδου 24(2), Κατσούρη Ι., Κατσούρη Μ., Παυλή 2, Αλασχκάρ, Δήμου 5, Κούση 10(2), Καρακλά 2, Τσιμούρτου, Ταμπάκου 6.

Αμιλλα Τρίπολης –Εύνικος 40-67
Διαιτητές: 12-19, 15-32, 26-52, 40-67
Αμιλλα Τρίπολης (Τσουκαλάς, Χρονόπουλος): Μπαρμπαγιάννη, Μανιατά 11(1), Σαραντοπούλου, Χασαπίδου, Κουφογιάννη  13, Μονογιού  7, Τζανή 4, Μαγκλαρη 1, Τρυφωνιδη 4, Παναγιωτοπούλου, Παπουτσή.
Εύνικος (Βελτσίστας): Τσίπρα 4, Εμμανουηλίδου, Ράδη 3(1) , Καίσαρη 15(3), Κουτσοδήμου 2, Θωμαϊδου 2, Ισκιόγλου  10(2), Δρακοπούλου, Μέτσο 2, Παπαδοπούλου 5(1), Βούλγαρη 14, Αγγελοπούλου 10.

Φοίνικας Πειραιά  – Αιγέας Χίου 81-54
Διαιτητές: Μαρουδιάς,Τσαταλιού
Δεκάλεπτα: 23-16, 45-28, 69-42, 81-54
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης, Τιόπουλος) Μαγγίνα 12, Οικονόμου 2, Ευμορφοπούλου 6, Βράκα 15(3), Στεφάτου 10 (2), Καψοκόλη 17, Οικονομόπουλου 2, Ιωαννιδου 11 (1), Ξανθοπούλου 4, Δράκου 2.
Αιγέας Χίου (Γιασεμής, Γαλατούλας): Κότσια 6(1),Γιαμαλίδου 3, Ατσαβέ, Κοματσιούλη 12(3), Λοΐζου, Γιασεμή 6(1), Καλιγέρη,  Σβορώνου 26, Άγκο 1

ΓΣ Ηλιούπολης – Αρις Καλαμάτας 77-62
Διαιτητές: Λιαρομάτης-Πλέγας
Δεκάλεπτα: 20-23, 35-33, 58-47, 77-62
ΓΣ Ηλιούπολης (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου, Δαμουλάκη 2, Νάτσκου 11(1), Θεοδώρου 13(1), Πρίφτη 7, Νικολαϊδου, Μπουντούρη 24(2), Κορρέ 18(1), Διαμαντοπούλου, Τριανταφύλλου, Αλεξιά 2, Καλλεράντε.
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Καραμάνου, Παπαδημητρίου 12, Παρθένη 15(2), Αντωνοπούλου 2, Κουτράκου, Γκατζιώλη 6, Μπούζα, Χονδρουδάκη 12(1), Σούτα 9, Κουτέλα 6.

Οίακας Ναυπλιου-Ατρόμητος Πειραιά 64-52
Διαιτητές: Κωστή, Τσουρή
Δεκάλεπτα:24-12, 42-28, 52-41, 64-52
Οιακας Ναυπλίου (Τσοτσοκος-Παπουλιας): Σπαθάρου 22(6), Μπενεκη 6(1), Μπαλλα 4, Στρατή 7, Καραπάνου 5(1), Ζαροκώστα 15, Μπακάλη 5.
Ατρόμητος Πειραιά (Χρυσοβελλιδης): Καρρά 4, Μαχλά 2, Καλογεροπούλου 8, Δρουμπούκη 2, Μάλαμα 11(3), Σακελλαρίδου 2, Οικονομάκη 18(1), Μπαρμπαλιά 5.

Η βαθμολογία

1. Εύνικος  6       226-134     92
2. Οίακας Ναυπλίου   6       191-165     26
3. ΓΣ Ηλιούπολης         5       219-176     43
4. Φοίνικας Πειραιά   5       221-179     42
5. Ατρόμητος Πειραιά 5       183-185     -2
6. Αρις Καλαμάτας      4       199-207     -8
7. Αμιλλα Τρίπολης     4       145-163     -18
8. Θησέας Παναγιούδας      4       138-189     -51
9. Αιγέας Χίου    3       151-199     -48
10. Δαναοί Αργους      3       136-212     -76

Η επόμενη αγωνιστική (4η)
ΓΣ Ηλιούπολης-Φοίνικας Πειραιά
Αρις Καλαμάτας-Δαναοί Αργους
Θησέας Παναγιούδας-Αμιλλα Τρίπολης
Εύνικος-Οίακας Ναυπλίου
Ατρόμητος Πειραιά-Αιγέας Χίου

2ος Όμιλος
Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας 52-81
Τερψιθέα-ΚΑΟ Μελισσίων 48-44
Αμύντας-Αγ. Παρασκευή 78-52
ΑΕΚ Περιστερίου-Ίκαρος Ικαρίας (Αναβολή)

Ρεπό: ΑΕ Σαντορίνης

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας 52-81
Διαιτητές: Παπαγεωργίου Δ.-Παπανικολάου Ι.
Δεκάλεπτα 7-25, 25-42, 45-60, 52-81
Αθηναϊκός (Πετράκη): Κάραλη 18(1), Σκαρλή, Τσιμπίδη, Κουτσιρίμπα 5(1), Γεροντή 7(1), Τζέμη 2, Καλομιτσίνη 10, Πετράκη 3(1), Τραγουστή 5, Καρυοφύλλη, Μπέκιου 2, Πενάι.
Πρωτέας Βούλας (Μίχα- Κουτρόγιαννου): Χατζηβασιλείου 2, Ξενιτοπούλου, Κουζούκα 2, Γκουζέλου, Σακελλαρίου 2, Γρηγοροπούλου 12, Χατζηγιακουμή 15(1), Αναστασοπούλου Μ. 29, Παντοπούλου, Αναστασοπούλου Χ. 7, Οικονομάκη 12, Φρέρη.

Τερψιθεα-Μελίσσια 48-44
Διαιτητές: Καλαρέμας-Γεωργόπουλος Γ.
Δεκάλεπτα: 11-13, 21-23, 38-31, 48-44
Τερψιθέα (Βασιλάκος, Αποστολάκης): Κορδαλή 10, Μανουσέλη, Κούτρα, Κοντοθαναση 3(1), Αγκάι, Λαμπράκη Δ. 6, Φλώκα 10(2), Λαμπράκη Μ., Παπαδογούλα, Συγγρου, Γιγουρτακη 10(2), Στεργιοπουλου 9(1).
Μελισσια (Καλογεροπουλος Π.,Καλογεροπουλος Χ.): Βελέντζα, Τσέτα 2, Βόσσου, Ανδρικοπούλου 1, Πατέρα 3, Παναγιωτίδη 1, Κοιλιαρίδη 11(2), Τάρλα 7, Κανέλλου, Γιαμπάνη 7(1), Μαρκουλακου 4(1), Κριμιτζά 8.

Αμύντας – Αγ. Παρασκευή 78-52
Διαιτητές: Γαραντζιώτης-Καψιώχας
Δεκάλεπτα: 24-10, 47-27, 64-46, 78-52
Αμύντας (Δρακακη) : Μαργωνη 6, Κλείτσα 22 (2), Λιναρα5, Πατσιωτη 2, Πολιτοπουλου 7, Πατσιωτη 2, Ντανου Λ. 23 (3), Μαζαράκη 10, Αθανασούλια 3 (1), Ντάνου Μ., Βαρβιτσιώτη, Σιδηροπούλου, Κρικέτου.
Αγία Παρασκευή (Τασσιόπουλος): Κάσδαγλη, Στούπα 19 (3), Κυρκοπουλου, Κοντογιαννη 12, Ακριβού 2, Ευαγγελάτου 3 (1), Πενέλη, Γκανια, Ζαχαράκη 1, Σακουλακη 13, Καράμπελα 2.

Η βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας     6       207-138     69
2. Αγία Παρασκευή     5       250-182     68
3. ΚΑΟ Μελισσίων       5       163-160     3
4. ΑΟ Σαντορίνης         4       137-110     27
5. Αμύντας 4       183-179     4
6. Τερψιθέα Γλυφάδα ς 4     134-163     -29
7. ΑΕΚ Περιστερίου     2       130-144     -14
8. Αθηναϊκός      2       111-156     -45
9. Ικαρος Ικαρίας         1       32-115       -83

*ΑΟ Σαντορίνης, ΑΕΚ Περιστερίου και Αθηναϊκός έχουν έναν αγώνα λιγότερο ενώ ο Ικαρος Ικαρίας δύο.

Η επόμενη αγωνιστική (4η)
Ικαρος Ικαρίας-Αμύντας
Αγία Παρασκευή-Τερψιθέα Γλυφάδας
ΚΑΟ Μελισσίων-Αθηναϊκός
Πρωτέας Βούλας-ΑΟ Σαντορίνης
Ρεπό: ΑΕΚ Περιστερίου

3ος Ομιλος
Αργοναύτες Αγρινίου-Εσπερος Λαμίας 45-46 (31/10)
ΜΕΝΤ-Πιερικός Αρχέλαος (Αναβολή)
Νίκη Βόλου-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Αναβολή)
Λασσάνης Κοζάνης-Φίλιππος Βέροιας (Αναβολή)
Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Πτολεμαΐδας (Αναβολή)

Η βαθμολογία

1. Ολύμπια Λάρισας   4          154-93 61
2. Πιερικός Αρχέλαος 4          134-95 39
3. Εσπερος Λαμίας     4          112-79 33
4. Αργοναύτες Αγρινίου        3          105-157           -52
5. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη         2          54-27   27
6. Φίλιππος Βέροιας  2          70-145 -75
7. Νίκη Βόλου 1          62-77   -15
8. ΜΕΝΤ          1          57-75   -18
9. Λασσάνης Κοζάνης 0          0-0       0
10. Απόλλων Πτολεμαΐδας    0          0-0       0

*Ολύμπια Λάρισας, Πιερικός Αρχέλαος, Εσπερος Λαμίας και Φίλιππος Βέροιας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη, Νίκη Βόλου και ΜΕΝΤ   από δύο, ενώ δεν αγωνίστηκαν ακόμη  Λασσάνης Κοζάνης και Απόλλων Πτολεμαΐδας.

Η επόμενη αγωνιστική (4η)
Λασσάνης Κοζάνης-Ολύμπια Λάρισας
Φίλιππος Βέροιας-Αργοναύτες Αγρινίου
Εσπερος Λαμίας-Νίκη Βόλου
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-ΜΕΝΤ
Πιερικός Αρχέλαος-Απόλλων Πτολεμαΐδας

4ος Ομιλος 
Ασπίδα Ξάνθης-Ιερισσός (Αναβολή)
ΑΣ Πανόραμα-ΑΕ Πυλαίας (Αναβολή)
Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός (Αναβολή)
Πάνθηρες Καβάλας-Αρης (Αναβολή)
Ηρακλής-Παναθλητικός (Αναβολή)

Η βαθμολογία
1. ΑΕ Πυλαίας 4          131-107           24
2. Απόλλων Καλαμαριάς        3          135-112           23
3. ΑΣ Πανόραμα         3          154-138           16
4. Παναθλητικός        2          84-55   29
5. Ηρακλής      2          71-42   29
6. Αρης        2          66-44   22
7. Ιερισσός      2          102-185           -83
8. Πάνθηρες Καβάλας            1          58-67   -9
9. Πανσερραϊκός        1          44-66   -22
10. Ασπίδα Ξάνθης    1          42-71   -29

*Πάνθηρες Καβάλας, Πανσερραϊκός, Ασπίδα Ξάνθης, Παναθλητικός, Ηρακλής, Αρης  έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (4η)
Πάνθηρες Καβάλας-Ηρακλής
Αρης – Απόλλων Καλαμαριάς
Πανσερραϊκός-ΑΣ Πανόραμα
ΑΕ Πυλαίας-Ασπίδα Ξάνθης
Ιερρισσός-Παναθλητικός

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*