Ο Άνταμς “σκότωσε” την Σίτι!

Με ένα υπέροχο γκολ του Άνταμς η Σαουθάμπτον πήρε μεγάλη νίκη κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι.

Η Σαουθάμπτον επικράτησε με 1-0 της Μάντσεστερ Σίτι στο Σεντ Μέρι, για την 33η αγωνιστική της Premier League.

Οι Πολίτες προέρχονταν από το θριαμβευτικό 4-0 επί της πρωταθλήτριας Λίβερπουλ, όμως προσγειώθηκαν ανώμαλα στην έδρα των “Αγίων”.

Ο Ανταμς είδε εκτός θέσης τον Έντερσον και τον «κρέμασε» από απόσταση 40μ, πετυχαίνοντας ένα εκπληκτικό τέρμα. Δοκάρι είχε η Σίτι με τον Φερναντίνιο και πολλές χαμένες ευκαίριες

Η πιο χαρακτηριστική φάση του αγώνα ήταν εκείνη του 32ου λεπτού, όταν ο ΜακΚάρθι απέκρουσε αρχικά το σουτ του Στέρλινγκ, στην επαναφορά ο Φερναντίνιο «σημάδεψε» το δοκάρι και στη συνέχεια ο ΜακΚάρθι «έβγαλε» και την κεφαλιά του Νταβίντ Σίλβα.

Σαουθάμπτον (Χάζενχουτλ): ΜακΚάρθι, Πίτερς, Στέφενς, Μπέντναρεκ, Μπέρτραντ, Ρέντμοντ, Ρομέου, Γουάρντ-Πρόουζ, Άρμστρονγκ, Άνταμς, Ινγκς

Μάντσεστερ Σίτι (Γκουαρδιόλα): Έντερσον, Κανσέλο, Γκαρσία, Λαπόρτ, Ζιντσένκο, Σίλβα, Φερναντίνιο, Σίλβα, Μαχρέζ, Χεσούς, Στέρλινγκ