ΑΕΚ: Πρόκριση με ισοπαλία στην Κηφισιά

Η ΑΕΚ έμεινε ισόπαλη σε ένα αδιάφορο ματς με την Κηφισιά και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Για τη φάση των “16” του Κυπέλλου Ελλάδας, η ΑΕΚ έμεινε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας κόντρα στην Κηφισιά και προκρίθηκε στην προημιτελική φάση.

Η Ένωση άνοιξε το σκορ με το σουτ του Λιβάϊ Γκαρσία στο 55ο λεπτό και η Κηφισιά έφερε το παιχνίδι στα ίσια με δράστη τον Τετέϊ στο 73ο λεπτό από θέση τετ α τετ παίρνοντας και τον Παναγιώτη Τσιντώτα πλασάροντας σε κενή εστία.

Κηφισιά: Αντωνόπουλος, Σμπώκος, Τόλιος, Μκρτσιαν, Γκότοβος, Ντοριβάλ, Αγγελόπουλος (82′ Παυλάκης), Πρίτσας (66′ Οικονομίδης), Γιαννιτσάνης (58′ Καλλέργης), Καραγκούνης (58′ Φερέιρα), Κρητικός (66′ Τετέι)

ΑΕΚ: Τσιντώτας, Ρότα, Σβάρνας, Μήτογλου (58′ Λάτσι), Μοχαμάντι, Μουστακόπουλος, Λε Ταλέκ, Γέβτιτς (83′ Χατζισαφί), Τάνκοβιτς (66′ Τσούμπερ), Γκαρσία, Ανσαριφάρντ