Αυτοί είναι οι καλύτεροι του 2018 από τον ΠΣΑΤ

Ο ΠΣΑΤ έκανε γνωστά τα «πρώτα» αποτελέσματα της ψηφοφορίας για τους καλύτερους τους 2018. Η τελετή βράβευσης θα πραγματοποιηθεί στην 65η Ετήσια Γιορτή του Συνδέσμου, την Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου στις 17:30 στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών και θα μεταδοθεί ζωντανά από την ΕΡΤ.

ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ 2018ΓΚΟΛΟΜΕΕΒ Κρίστιαν (Κολύμβηση), ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ Λευτέρης (Ενόργανη Γυμναστική), ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ Στέφανος (Τένις).

ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΑΘΛΗΤΡΙΑ 2018: ΚΟΡΑΚΑΚΗ Άννα (Σκοποβολή), ΜΠΟΥΡΜΠΟΥ Χριστίνα & ΚΥΡΙΔΟΥ Μαρία (κωπηλασία), ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ Κατερίνα (Στίβος).

ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΟΜΑΔΑ 2018Εθνική Ομάδα ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ, Εθνική Ομάδα ΕΦΗΒΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΔΡΕΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ.

ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ 2018ΒΛΑΧΟΣ Θεόδωρος (Υδατοσφαίριση), ΠΟΜΑΣΚΙ Γιώργος (Στίβος), ΡΑΦΤΗΣ Δημήτρης (Ενόργανη Γυμναστική).

ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ 2018ΜΑΚΡΟΔΗΜΗΤΡΗΣ Αριστείδης (Κολύμβηση), ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗΣ Γρηγόρης (Μπότσια), ΣΤΕΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ Μανώλης (Στίβος).

ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΑΘΛΗΤΡΙΑ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ 2018ΛΟΥΦΑΚΗ Κέλλυ (Ξιφασκία με αμαξίδιο), ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΥ Αλεξάνδρα (Κολύμβηση), ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑ Μαρία (Στίβος).

ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΟΜΑΔΑ ΑΘΛΗΤΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ 2018Εθνική Ομάδα Ανδρών ΓΚΟΛΜΠΟΛ, Εθνική Ομάδα BC3 ΜΠΟΤΣΙΑ, Εθνική Ομάδα ΣΠΑΘΗΣ Ανδρών, Ξιφασκία με Αμαξίδιο.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της ψηφοφορίας, εκτός των τριών (3) πρώτων:

ΑΘΛΗΤΕΣ: 4.Τεντόγλου Μίλτος (στίβος): 7, 5. Πασχαλίδης Ιορδάνης & Τριγκώνης Κώστας (ιστιοπλοϊα): 3, 6. Γκαϊτατζής Πέτρος (κωπηλασία): 3, 7. Γιάννης Αντετοκούμπο (μπάσκετ): 2, 8. Δουκατέλης Σπύρος (στίβος): 1, 9. Παπακωνσταντίνου Αντώνης & Μαρόκος Γιάννης (κωπηλασία): 1

ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ: 4.Παπαχρήστου Βούλα (στίβος): 8, 5. Χατζηλιάδου Ελένη (καράτε): 7, 6. Μπελιμπασάκη Μαρία (στίβος): 5, 7. Κυριακοπούλου Νικόλ (στίβος): 3, 8.Καρύδη Σπυριδούλα (στίβος): 1, 9. Ψάρρα Ευαγγελία (τοξοβολία): 1.

ΟΜΑΔΕΣ: 4 ΑΕΚ Άνδρες Μπάσκετ: 18, 5. Εθνική Ομάδα Γυναικών Μπιτς Χάντμπολ: 6, 6. Εθνική Ομάδα Νεανίδων Υδατοσφαίριση: 4, 7. Ολυμπιακός Γυναίκες Βόλεϊ: 4, 8. Εθνική Ομάδα Νέων Ανδρών Υδατοσφαίριση: 3, 9. Εθνική Ανδρών Υδατοσφαίριση: 1, 10. ΠΑΟ Μπάσκετ: 1, 11. ΠΑΟΚ Ποδόσφαιρο: 1, 12. Φαίακες Κέρκυρα Μπάσκετ: 1

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ: 4.Μορφέσης Γιώργος (υδατοσφαίριση): 24, 5. Κριέρ Μίτσελ (στίβος): 8, 6. Κραβαρίτης Δημήτρης (υδατοσφαίριση): 6, 7. Κορακάκης Τάσος (σκοποβολή): 6, 8. Οικονόμου Άκης (κολύμβηση): 4, 9. Ποστιλιόνε Τζιοβάνι (κωπηλασία): 4, 10. Σάκοτα Ντράγκαν (μπάσκετ): 4, 11. Καραντώνη Μαρία (μπιτς χάντμπολ): 1, 12. Λουτσέσκου Ράσβαν (ποδόσφαιρο): 1, 13. Σκουρτόπουλος Θανάσης (μπάσκετ): 1, 14. Σταθόπουλος Παναγιώτης (καράτε): 1, 15. Χατζηλιάδης Μάξιμος (καράτε): 1.

ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ: 4.Μιχαλεντζάκης Δημοσθένης (κολύμβηση): 9, 5. Δήμου Κώστας (άρση βαρών σε πάγκο): 5, 6. Γκαβέλας Θανάσης (στίβος): 2, 7. Κουλούμογλου Πασχάλης (άρση βαρών σε πάγκο): 1, 8. Μωϋσιάδης Γκρεμισλάβ (άρση βαρών σε πάγκο): 1, 9. Χαριτωνίδης Απόστολος (στίβος): 1.

ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ: 4.Σμαραγδή Στέλλα (στίβος): 3, 5. Γκουλή Ευθυμία (κολύμβηση): 2.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για να βελτιώσει την εμπειρία σας στην ιστοσελίδα μας. Με την περιήγησή σας σε αυτή στην ιστοσελίδα συμφωνείτε με τη χρήση cookies. Δείτε όλες τις λεπτομέρειες τους όρους χρήσης και τις προϋποθέσεις. ΔΕΧΟΜΑΙ ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ