Μάντζιος: «Μπορούσαμε να κάνουμε το 0-3. Τότε θα μιλούσαμε για θρίαμβο»

Ανικανοποίητος εμφανίστηκε ο Άκης Μάντζιος μετά τη λήξη της αναμέτρησης, επισημαίνοντας τα αμυντικά λάθη των παικτών του στα τελευταία λεπτά

Ο Άρης έχασε τη νίκη μέσα από τα… «πόδια» του, αφού στα τελευταία λεπτά την αναμέτρησης δέχτηκε δύο γκολ από τον ΠΑΟΚ, με αποτέλεσμα να ολοκληρωθεί η αναμέτρηση με τις δύο ομάδες ισόπαλες (2-2).

Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν την κατοχή της μπάλας και στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης ήταν καλύτεροι. Ο τεχνικός του Άρη, Άκης Μάντζιος, μετά το τέλος του αγώνα δεν ήταν ικανοποιημένος, τονίζοντας ότι τα αμυντικά λάθη στοίχισαν τη νίκη από την ομάδα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Στη μεγαλύτερη διάρκεια είμασταν καλύτεροι κάναμε το γκολ θα μπορούσαμε να κάνουμε και το 0-3. Δεν ξέρω τι έγινε στο τέλος δεχτήκαμε πίεση αναγκαστήκαμε βάλαμε και τρίτο κεντρικό αμυντικό και δεχτήκαμε γκολ.

Δεν ξέρω αν είναι πέναλτι αλλά το πρώτο γκολ είναι από αμυντικό λάθος βάλαμε τον ΠΑΟΚ στο παιχνίδι και ένας μεγάλος θρίαμβός φεύγουμε ανικανοποίητοι. Δεν μας ευχαριστεί το αποτέλεσμα όταν είσαι 0-2 και μιλάμε για θρίαμβο δεν μας αφήνει ικανοποιημένους».