Άνετα η Λειψία, με αρκετή δόση άγχους η Λεβερκούζεν

Η Λειψία έπιασε προσωρινά την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα επικρατώντας με σχετική ευκολία επί της Βέρντερ Βρέμης με 3-0.

Τρία γκολ στα τελευταία δέκα λεπτά της αναμέτρησης εκ των οποίων το ένα ήταν και “μπάζερ-μπίτερ” ήταν αυτά που έκριναν το τελικό αποτέλεσμα χαρίζοντας μία αγχωτική νίκη στην Μπάγερ Λεβερκούζεν με 2-3 μες το Βερολίνο απέναντι στην Ουνιόν. Ίδιο σκορ είχαμε και στην αναμέτρηση Χόφενχαϊμ-Βόλφσμπουργκ.

Η άλλη ομάδα του Βερολίνου έφυγε με το διπλό από την έδρα της νεοφώτισης Πάντερμπορν(1-2).

Το μοναδικό “Χ” της ημέρας το παρακολουθήσαμε στο Άουγκσμπουργκ – Φράιμπουργκ με το 1-1 να ειναι και το τελικό αποτέλεσμα στον φωτεινό πίνακα κατά το καταπληκτικό σφύριγμα του διαιτητή.