Ανέβηκε ξανά στην κορυφή η Γιουβέντους

Στην κορυφή ανέβηκε ο Γιουβέντους, μετά την νίκη της επί της Ουντινέζε με 3-1. Η “Μεγάλη Κυρία” περιμένει στραβοπάτημα της Ίντερ, κόντρα στην Φιορεντίνα.

Στο 0-0 έμειναν Μίλαν και Σασουόλο. Μεγάλη νίκη πέτυχε με 2-1 η Μπολόνια κόντρα στην Αταλάντα. Ματσάρα με 6 γκολ στην Βερόνα. Η Τορίνο βρέθηκε να προηγείται με 3-0, ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να επιστρέψουν στο παιχνίδι και να φτάσουν μέσα σε 15′ στην ισοφάριση, για την 16η αγωνιστική της Σέριε Α.

Γιουβέντους – Ουντινέζε 3-1

Στην πρώτη θέση ανέβηκε ξανά η Γιουβέντους με 39 βαθμούς, έναν παραπάνω από την Ίντερ που αντιμετωπίζει την Φιορεντίνα. Η Ουντινέζε από την άλλη βρίσκεται στην 17η θέση με 15 βαθμούς, μαζί με τις Λέτσε και Σαμπντόρια.

Το 1-0 έκανε ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο 9ο λεπτό. Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ διπλασίασε τα τέρματα του και της ομάδας του στο 37′. Το 3-0 έκανε στο 45′ ο Μπονούτσι.

Το μόνο που κατάφεραν να κάνουν οι φιλοξενούμενοι, ήταν να μειώσουν στο 90+4′ με τον Πουσέτο σε 3-1.

Μίλαν – Σασουόλο 0-0

Κόλλησαν στο μηδέν οι δύο ομάδες, σε ένα παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες, τόσο από την Μίλαν, όσο και από την Σασουόλο.

Η Μίλαν βρίσκεται στην μέση της βαθμολογίας με 21 βαθμούς. Από την άλλη η Σασουόλο βρίσκεται 13η με 16 βαθμούς.

Μπολόνια – Αταλάντα 2-1

Με τη νίκη αυτή η Μπολόνια ανέβηκε στην 11η θέση με 16 βαθμούς. Η Αταλάντα από την άλλη παραμένει μόνη στην 6η θέση με 28 βαθμούς.

Το 1-0 για την Μπολόνια έκανε στο 12′ ο Παλάσιο. Ο Πόλο στο 63′ έκανε το 2-0 για την Μπολόνια.

Η Αταλάντα κατάφερε να μειώσει σε 2-1 στο 60′ με τον Μαλινόφσκι, ωστόσο δεν μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση στην συνέχεια.

Βερόνα – Τορίνο 3-3

Η Βερόνα βρίσκεται 11η με 19 βαθμούς, ενώ η Τορίνο βρίσκεται ισόβαθμη με την Νάπολι, με 21 βαθμούς στην 9η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 1-0 στο 36′ με τον Ανσάλντι. Το 2-0 για την Τορίνο, έγινε στο 55′ με τον Μπερενγκουέρ. Ο Ανσάλντι με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, έκανε το 3-0 στο 61′.

Η αντίδραση της Βερόνα ήρθε στο 69′, με τον Πατσίνι να μειώνει σε 3-1 με πέναλτι.

Το 3-2 ήρθε στο 76′, Βέρε. Το τελικό 3-3 έκανε ο Στεπίνσκι στο 84ο λεπτό, με πλασέ μέσα από την περιοχή, μετά από μπαλιά του Φαραόνι.