Αστόχησε σε πέναλτι στο ντεμπούτο του ο Ιγκουαϊν (vid)

Με τον χειρότερο δυνατό τρόπο εξελίχθηκε η πρώτη εμφάνιση του Αργεντινού με τη φανέλα της Ίντερ Μαϊάμι στο MLS, καθώς η ομάδα του ηττήθηκε και εκείνος έχασε πέναλτι!

Η Φιλαδέλφεια Γιούνιον επικράτησε της αντίστοιχης ομάδας του Ντέιβιντ Μπέκαμ με το εμφατικό 3-0 στο ντεμπούτο του Γκονζάλο Ιγκουαϊν.

Το σκορ ήταν στο 2-0 υπέρ των γηπεδούχων, όταν η ομάδα του Ντιέγκο Αλόνσο κέρδισε πέναλτι στο 76ο λεπτό. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Αργεντινός επιθετικός, αλλά ήταν τόσο κακή που η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Μπλέικ!

Συγκεκριμένα αυτό ήταν το τέταρτο συνεχόμενο χαμένο πέναλτι του Ιγκουαϊν σε όλες τις διοργανώσεις.

Η Φιλαδέλφεια με τη συγκεκριμένη νίκη ανέβηκε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας στην Ανατολική Περιφέρεια και με 28 βαθμούς είναι δύο πίσω μόνο από την Κολούμπους Κρους που έχει 30 βαθμούς.

Από την άλλη πλευρά η Ίντερ παρέμεινε στην προτελευταία θέση με συγκομιδή μόλις 11 βαθμών, έπειτα από 14 αγωνιστικές.