Ατρόμητος- Λαμία: Βολεύτηκαν με την ισοπαλία

Ατρόμητος και Λαμία μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας, δείχνοντας ικανοποιημένοι με το αποτέλεσμα

Ο Ατρόμητος αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με τη Λαμία στο Περιστέρι, για την 5η αγωνιστική των play-out της Σούπερ λιγκ 1.

Η ήττα νωρίτερα της Λάρισας από τον ΟΦΗ και η εξέλιξη του παιχνιδιού, με τον Ατρόμητο να παίζει με δέκα παίκτες για αρκετή ώρα, φαίνεται πως βόλεψε τις δύο ομάδες και μοιράστηκαν από έναν βαθμό. Οι Περιστεριώτες από το 36ο λεπτό αγωνίζονταν με δέκα παίκτες με την αποβολή του Γιαννιώτη.

Ο Σάββας Παντελίδης συνεχίζει χωρίς νίκη στον πάγκο της ομάδας, φτάνοντας τους 11 αγώνες, ενώ η ομάδα του Περιστερίου αγνοεί τη νίκη για 12 σερί ματς και έχει μία νίκη σε 17 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις!

Ο Ατρόμητος βρίσκεται στην 6η θέση με 31β, ενώ η Λαμία είναι στην 3η θέση με 32β.

Το ματς ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά χωρίς να καταφέρνουν να απειλήσουν την εστία της Λαμίας.

Στο 25ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι είχαν αναγκαστική αλλαγή, με τον Γκούγκα να περνάει στη θέση του Μπεχαράνο.

Στο 33ο λεπτό οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες. Ο Γιαννιώτης δεν υπολόγισε σωστά την πορεία της μπάλας, την έπιασε εκτός περιοχής και ο διαιτητής μετά την υπόδειξη του VAR, έδειξε την κόκκινη κάρτα στον Έλληνα τερματοφύλακα. Ο Θεοδωράκης πέρασε στο ματς στη θέση του Ραμπέγιο.

Στο 36ο λεπτό ο Ντέλετιτς εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα χτύπησε το τοίχος και στην επαναφορά ξανά ο Ντέλετιτς σούταρε, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά μετά από την υπόδειξη του VAR, o διαιτητής το ακύρωσε, καθώς ο Ρόμανιτς επηρέαζε τη φάση για οφσάιντ.

Μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους δεν άλλαξε κάτι, με το 0-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Ατρόμητος κρατούσε το μηδέν έχοντας παίκτη λιγότερο, με τη Λαμία να μην ρισκάρει και ιδιαίτερα.

Στο 67ο λεπτό ένα δυνατό σουτ του Μαρτίνεθ, πέρασε λίγο πάνω από το δοκάρι του Θεοδωράκη.

Στη συνέχεια του αγώνα δεν έγινε τίποτα, με το θέαμα να είναι κακό και με τις δύο ομάδες να δείχνουν να συμβιβάζονται με την ισοπαλία και με τον βαθμό. Το 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Κίτρινες: Νταβιώτης – Προβυδάκης

Κόκκινες: Γιαννιώτης

Ατρόμητος (Παντελίδης): Γιαννιώτης, Γκάλο, Γούτας, Μαυρομμάτης, Γκαλβάο, Σάλομον, Ούμπιντες, Νταβιώτης (55′ Νάτσος), Ραμπέγιο (36′ Θεοδωράκης), Γιακουμάκης (82′ Χριστοδουλόπουλος), Μανούσος

Λαμία (Γρηγορίου): Επασί, Βύντρα (61′ Βασιλακάκης), Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο (25′ Γκούγκα) Τζανδάρης, Προβυδάκης (72′ Βλάχος), Ρόμανιτς (72′ Πίτι), Ντέλετιτς, Καραμάνος