Συνεχίζει να ελπίζει στην παραμονή η Μπόρνμουθ

Διέλυσε με ανατροπή και τεσσάρα την Λέστερ η Μπόρνμουθ και ελπίζει ακόμη για την παραμονή στην Premier League.

Η Μπόρνμουθ πήρε σημαντική νίκη-βάλσαμο απέναντι στην Λέστερ με 4-1 και ανατροπή, για την 35η αγωνιστική της Premier League.

Το πρώτο μέρος έληξε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται χάρις τον Βάρντι. Στο 23, ο Άγγλος επωφελήθηκε το λάθος του Κέλι και εκτέλεσε τον Ράμσντεϊλ. Οι “Αλεπούδες” έδειξαν από το πρώτο λεπτό την ανωτερότητα τους και το 1-0 ήταν φτωχό με βάση την εικόνα.

Δύο γκολ σε τρία λεπτά ήταν αρκετά για τα “Κεράσια” (65′, 67′). Πρώτα, ο Στάνισλας ισοφάρισε με πέναλτι ενώ ο Σολάνκε ολοκλήρωσε την ταχύτατη ανατροπή.

Ο Σογιουντσού είδε απευθείας κόκκινη κάρτα στο 67′ και το έργο της ομάδας του Ρότζερς έγινε ακόμα δυσκολότερο.

Δύο ακόμα γκολ για την Μπόρνμουθ, αυτή τη φορά, σε πέντε λεπτά, όχι απλά κλείδωσαν το αποτέλεσμα αλλά έδωσαν διαστάσεις θριάμβου. Αυτογκόλ για τον Έβανς στο 83′ ενώ ο Στάνισλας, με το δεύτερο του γκολ στο 87′, τελείωσε την εντατική νίκη.

Κίτρινες: Γκόσλινγκ (32′)

Κόκκινες: Σογιουντσού (67′)

Μπόρνμουθ (Χάου): Ράμσντεϊλ, Ρίκο, Κέλι, Άκε (40′ Κουκ), Στέισι, Γκρόενβελντ (46′ Στάνισλας), Λέρμα, Γκόσλινγκ (46′ Μπίλινγκ), Μπρουκς (81′ Κουκ), Γουίλσον (90′ Στάριτζ), Σολάνκε

Λέστερ (Ρότζερς): Σμάιχελ, Σογιουντσού, Έβανς, Τζάστιν, Φουκς, Τίλεμανς, Εντιντί, Αλμπράιτον (16′ Μπένετ), Πέρεθ (71′ Μπαρνς), Βάρντι, Ιεανάτσο (46′ Πρατ)