Champions League: Άνετα η Τσέλσι, 3Χ3 η Γιουβέντους

Τις νίκες πήραν η Τσέλσι και η Γιουβέντους επί των Μάλμε και Ζενίτ, αντίστοιχα

Για τον 8ο όμιλο και την 3η αγωνιστική του Champions League, άνετη νίκη πήρε στο Στάμφορντ Μπριτζ η Τσέλσι, ενώ η Γιουβέντους έφυγε με το διπλό από την έδρα της Ζενίτ.

Τσέλσι- Μάλμε 4-0

Η Τσέλσι επικράτησε με 4-0 της Μάλμε στο Λονδίνο και σημείωσε τη δεύτερη νίκη στους ομίλους, φτάνοντας τους 6β.

Από νωρίς έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη οι “μπλε”, καθώς μόλις στο 9ο λεπτό με σουτ του Κρίστιανσεν άνοιξαν το σκορ. Στο 20ο λεπτό από το σημείο του πέναλτι ο Ζορζίνιο έκανε το 2-0, που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους. Το 3-0 ήρθε από τον Χάβερτς στο 48′, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ξανά με εκτέλεση πέναλτι, ο Ζορζίνιο, ο οποίος σημείωσε και το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Στα δυσάρεστα, ο Τούχελ είδε να αποχωρούν τραυματίες ο Λουκάκου και ο Βέρνερ στο πρώτο ημίχρονο.

Ζενίτ- Γιουβέντους 0-1

Η Γιουβέντους κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς από τη Ρωσία, νικώντας τη Ζενίτ με 0-1.

Στο 86ο λεπτό ο Κουλουσέφσκι με κεφαλιά, κατάφερε να πετύχει το μοναδικό γκολ του αγώνα και να δώσει τη νίκη στην ομάδα του, πετυχαίνοντας το 3Χ3 στον όμιλο.