Champions League: Μεγάλη ανατροπή για τη Γιουνάιτεντ – Τεσσάρα για τη Βιγιαρεάλ

Μια μεγάλη ανατροπή για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και μια εκτός έδρας τεσσάρα της Βιγιαρεάλ στον 6ο όμιλο του Champions League.

Μεγάλη ανατροπή για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο “Ολντ Τράφορντ” για την 3η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Champions League. Η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ, νίκησε με 3-2 την Αταλάντα, ενώ βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με 0-2.

Για τους Ιταλούς, σκόραραν οι Πάσαλιτς στο 15′ και Ντεμιράλ στο 29′ δίνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων στην Αταλάντα. Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στη Γιουνάιτεντ. Ο Ράσφορντ στο 53′, ο Μαγκουάιρ στο 75′ και ο Ρονάλντο στο 81′ έκαναν τη μεγάλη ανατροπή.

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Βιγιαρεάλ πέρασε από την Ελβετία νικώντας με 1-4 τη Γιουνγκ Μποίς. Στο 6′ ο Πίνο, στο 16′ και το 88′ ο Μορένο και στο 90’+2′ ο Τσουκουέζε έδωσαν τη νίκη στο “κίτρινο υποβρύχιο”, ενώ για τους Ελβετούς σκόραρε στο 77′ ο Ελιά.