Champions League: Θρίλερ στο 7ο όμιλο για την πρόκριση

Τα πάνω κάτω γίνεται στον 7ο όμιλο για την πρόκριση, νίκες για Λιλ και Σεβίλλη.

Για τον 7ο όμιλο, αναμέναμε να είναι αρκετά αμφίρροπος κάτι που συμβαίνει καθως όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά και θα κριθούν στις 8/12. Η Λιλ πήρε την νίκη με 1-0 από την Σάλτσμπουργκ . Η Σεβίλλη επικράτησε με 2-0 επί της Βόλφσμπουργκ .

Σεβίλλη- Βόλφσμπουργκ: 2-0

Νίκησε η Σεβίλλη τη Βόλφσμπουργκ με 2-0 στο «Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν», οι «Ανδαλουσιάνοι» μπήκαν πιο δυνατά ,και φαίνονταν πως ήθελαν να πάρουν την νίκη πιέζοντας τους «λύκους». Στο 13’ οι «Σεβιγιάνοι» άνοιξαν το σκορ με τον Χορδάν έπειτα την πάσα του Ράκιτιτς . Οι Γερμανοί προσπάθησαν να απαντήσουν με τον Αρνολντ χωρίς αποτέλεσμα. Στην συνέχεια ρυθμός του αγώνα είχε αρκετά μεγάλη ένταση και στις καθυστερήσεις η Σεβίλλη έκανε το τελικό 2-0 με σκόρερ τον Μιρ.

Λιλ- Σάλτσμπουργκ: 1-0

Η Λιλ στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά μαχητική αλλά η Σάλτσμπουργκ ήταν αυτή που απείλησε πρώτη στο 14’με τον Ουλμέρ, ένα λεπτό αργότερα ο Βέμπερ έκανε αισθητή την παρουσία του. Οι πρωταθλητές Γαλλίας προειδοποίησαν με τον Γιλμαζ στο 17’ και στο 31’. Οι «λιλουά» έκαναν το 1-0 με τον Νταβίντ λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους. Οι Αυστριακοί μετά το γκολ προσπάθησαν να φέρουν το ματς στα ίσια δεν μπόρεσαν να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα. Το 1-0 παρέμενε μέχρι το φινάλε.