Στην Championship η Νόριτς, βήμα παραμονής από Γουότφορντ και Γουέστ Χαμ

Στα αλώνια της Championship είναι και τυπικά η Νόριτς, Γουότφορντ και Νιούκαστλ σχεδόν ξεμπέρδεψαν.

Για την 35η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, η Νόργουιτς ηττήθηκε από την Γουέστ Χαμ με 0-4 με τα καναρινιά να πέφτουν κατηγορία με τον Αντόνιο να είναι ο εκτελεστής τους. Η Γουότφορντ πήρε την νίκη με 2-1 επί της Νιούκαστλ έκανε ένα βήμα για την παραμονή τους.

Νόργουιτς- Γουέστ Χαμ 0-4

Τα «σφυριά» με τον Μιχαΐλ Αντόνιο πρωταγωνιστή  δεν είχε κανένα πρόβλημα να σημειώσει 4 γκολ στην έδρα των «καναρινιών» . Ο Άγγλος άνοιξε το σκορ στο 11’ και το δεύτερο το πέτυχε στο 45+1’. Στην επανάληψη ο ίδιος παίκτης σημείωσε αλλά δυο γκολ στο 54’ και 74’αντίστοιχα.  με την ήττα της η Νόριτς έγινε η πρώτη ομάδα της κατηγορίας που υποβιβάστηκε και μαθηματικά.

Γουότφορντ-  Νιούκαστλ 2-1

Στο «Βίκαρατζ Ρόουντ» οι σφήκες που καίγονταν για τους βαθμούς πέτυχε τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, αν και οι γηπεδούχοι 23’ άνοιξαν το σκορ με τον Ντγουάιτ Γκέιλ.

Για τους γηπεδούχους ο Τρόι Ντίνι ήταν εύστοχος δυο φορές από τα 11 βήματα στο 52’ και 82’. Γουέστ Χαμ και Γουότφορντ έφτασαν στους 34 βαθμούς και βρίσκονται στο +6 από τη 18η Μπόρνμουθ, με παιχνίδι περισσότερο.