Coppa Italia: Στον τελικό η Γιουβέντους

Άνετη πρόκριση στον τελικό του Coppa Italia για τη Γιουβέντους που απέκλεισε τη Φιορεντίνα

H Γιουβέντους νίκησε εκ νέου τη Φιορεντίνα, αυτή τη φορά στο Τορίνο με 2-0 και σε συνδυασμό με τον πρώτο αγώνα (0-1) προκρίθηκε στον τελικό του Coppa Italia.

Η «Γηραιά Κυρία» θα παίξει με την Ίντερ που πέρασε το εμπόδιο της Μίλαν και θα βρεθεί για 21η φορά στην ιστορία της και τρίτη σερί. Ο τελικός θα διεξαχθεί στη Ρώμη στις 11 Μαϊου

Στο 32′ ο Μπερναντέρσκι έδωσε προβάδισμα στη “Γιούβε” και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντανίλο διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Στο 70’ πέτυχε και ο Ραμπιό γκολ, αλλά ακυρώθηκε μετά τη χρήση VAR ως οφσάιντ.