Κύπελλο Γερμανίας: Πέρασε στον τελικό η Λειψία

Η Λειψία έγινε η δεύτερη ομάδα που προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου Γερμανίας.

Τη νίκη με 2-1 πήρε η Λειψία επί της Ουνιόν Βερολίνου στον δεύτερο (χρονικά) ημιτελικό του γερμανικού Κυπέλλου και πήραν την πρόκριση στον τελικό. Εκεί, στις 21 Μαΐου θα αντιμετωπίσουν τη Φράιμπουργκ.

Η Βερολινέζοι προηγήθηκαν στο 25′ με τον Μπέκερ, φάνηκαν να ελέγχουν το ματς στο πρώτο 45λεπτο, όμως η Λειψία είχε τις «απαντήσεις» στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Σίλβα με πέναλτι στο 61′ έφερε το ματς στα ίσα, ενώ ο Φόρσμπεργκ (που είχε περάσει αλλαγή στο 63′ στη θέση του Σομποσλάι) στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε την πρόκριση στην ομάδα του, εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Χάινρικς.