Ε-χ-ασε την ευκαιρία να ρεφάρει η Σαουθάμπτον

Δεν κατάφερε το τρίποντο η Σαουθάμπτον κόντρα στην Λέστερ.

Μοιράστηκε βαθμούς η Σαουθάμπτον με την Λέστερ στο «Σεντ Μερι», καθως κόλλησαν στο ισόπαλο 1-1 για την 34η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Οι «αλεπούδες» αν και είχαν την κατοχή της μπάλας και τις περισσότερες ευκαιρίες δεν κατάφεραν να πάρουν την νίκη. Η Σαουθάμπτον των 10 παικτών από το 10ο λεπτό λόγο αποβολής  του Βέστεργκααρντ δεν κατάφερε να βάλει δύσκολα στους φιλοξενούμενους, με το ματς να τελειώνει ισόπαλο, 1-1.

Οι «άγιοι» προηγήθηκαν με το πέναλτι του Γουόρντ-Πράους στο 61΄  έπειτα από το χέρι του Ιχεανάτσο αλλά η «απάντηση» της Λέστερ ήταν άμεση με τον Έβανς στο 68΄.

Ακόμη και με το βαθμό που απέσπασε το συγκρότημα του Μπρένταν Ρότζερς εξακολουθεί να είναι το απόλυτο φαβορί για την 3η θέση και την έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ.