Εθνική Νεανίδων: Φιλική ήττα από την Πολωνία

Φιλική ήττα από την Πολωνία στην Οστρόντα γνώρισε η Εθνική Νεανίδων.

H Εθνική Νεανίδων ηττήθηκε 2-0 από την Πολωνία σε φιλική αναμέτρηση, η οποία διεξήχθη στο Municipal Stadium OCSIR της Οστρόντα, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων για τη συμμετοχή τους στην πρώτη προκριματική φάση του EURO WU19.

Στο 40ο λεπτό η Πιέτκαβιετς κοντρόλαρε με το στήθος και με σουτ από τη μεγάλη περιοχή άνοιξε το σκορ για την οικοδέσποινα. Στο 77ο λεπτό η Μπουγκούτσκα με πλασέ από το σημείο του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμόρφώνοντας το τελικό σκορ. Στο 92ο λεπτό η Γρίβα απέκρουσε το πέναλτι της Παουλίνα.

Η σύνθεση της Εθνικής: Γρίβα, Κουκουλάκη (63′ Στεργιούλη), Ζάγκλη, Τσαρούχα, Γιοβάνη (82′ Βαλκάνη), Κωστοπούλου, Νταρζάνου (71′ Σιαφαρίκα), Παντέρη (46′ Μαξ), Μπριάνα (46′ Σαριδάκη), Λαζαράκη (46′ Βενιαμίν), Χαλατσογιάννη.