Εθνική Προ-Κορασίδων: Νίκησε το Ισραήλ στον τρίτο αγώνα του Αναπτυξιακού Τουρνουά

Νίκη της Εθνικής Προ-Κορασίδων επί του Ισραήλ στον τελευταίο αγώνα του αναπτυξιακού τουρνουά της Κροατίας.

Με νίκη 4-3 επί του Ισραήλ στο γήπεδο ΝΚ Lukavec ολοκλήρωσε την πορεία της στο αναπτυξιακό τουρνουά της UEFA, το οποίο διεξήχθη στην Κροατία, η Εθνική Προκορασίδων (Κ16). Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα ήταν καλύτερο καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και έφτασε δικαίως στην 1η της νίκη στο τουρνουά.

Με τη συμπλήρωση 20 λεπτών, η Εθνική προηγήθηκε 3-0 χάρη στα γκολ των Μάρα (15′), Σταυροπούλου (18′), Αργυρίου (19′). Στη συνέχεια το Ισραήλ πίεσε και μείωσε σε 3-2 με σκόρερ την Γκόρεν στο 42′ και την Μπεν Ισρέλ στο 54′. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με σουτ η Μάρα στο 67′.

Η σύνθεση της Εθνικής: Τενεκετζή, Τριανταφυλλοπούλου, Αθανασιάδου, Κυρανούδη, Κλαμπάνη, Μαλαμούση, Πετρίδου, Βελισαρίδου, Μάρα, Αργυρίου, Σταυροπούλου.

Στο 2ο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Γκιζάρη, Ασκαρίδου, Μοσχονά, Ρακίπι, Κυριαζή.