Ευρωλίγκα: Στην 15η θέση ο Παναθηναικός, χαμηλά και ο Ολυμπιακός

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε από την Άλμπα και υποχώρησε στο 9-15 και στην 15η θέση της βαθμολογίας της ευρωλίγκας.

Η ήττα του Παναθηναϊκού στο Βερολίνο από την Άλμπα δεν επέτρεψε στους “πράσινους” να συνεχίσουν το σερί των νικών, ενώ παράλληλα διατήρησε την ομάδα στα χαμηλά πατώματα της βαθμολογίας.

Οι πρωταθλητές πλήρωσαν την κακή τελευταία περίοδο στην αναμέτρηση και παράλληλα έχασαν την ευκαιρία να ανέβουν ακόμα ψηλότερα στη βαθμολογία της ευρωλίγκας.

Ο Ολυμπιακός με την εντός έδρας ήττα από την ΤΣΣΚΑ βρίσκεται και αυτός αρκετά μακριά από την 8αδα με τις ελπίδες να προλάβει το τρένο των πλέι οφ να είναι λιγοστές.

Την νίκη της αγωνιστικής πέτυχε η Εφές η οποία συνέτριψε τη Φενέρμπαχτσε και ανέβηκε ακόμα ψηλότερα στη βαθμολογία.

Στην κορυφή παραμένει ,παρά την ήττα της, η Μπαρτσελόνα, ενώ η ΤΣΣΚΑ διατήρησε τη δεύτερη θέση με τις Αρμάνι Μιλάνο και Ρεάλ να συμπληρώνουν το παζλ της πρώτης τετράδας.